Bałtyckie Rejsy

Za zapisy, na rejsy po Bałtyku, do momentu ustania zakazów nie pobieramy zaliczek. Tetminy planowanych rejsów mogą ulec zmianie.

Tym razem na Bornholm. :) A może Gotland? Nie - Kłajpeda! - o kierunku zadecydują warunki kilmatyczne. Rejs typowo wakacyjno szkoleniowy. Przeznaczony dla wszyskich w każdym wieku oraz różnym poziomie opanowania żeglarstwa. Celem jest odpoczynek wakacyjny, zwiedzanie, zabawa pełna relaksu a zarazem zdobywania nowych doświadczeń w żeglarstwie.

Przykładowe opisy tras:

Bornholm, Gotland, Kłajpeda

Wypływamy z Gdyni po czym udajemy się w kierunku Łeby i Ustki. Celem naszej wyprawy jest Bornholm oraz Christianso a przy wiatrach wschodnich lub zachodnich Gatlandia lub Kłajpeda. Podczas pobytu na Bornholmie odwiedzamy porty Nexo i Rene. Staniemy również w małym porciku na północy aby zwiedzić zabytkowe ruiny jedynego zachowanego zamku obronnego. W Kłajpedzie nie ominie nas za to plaża jak i wycieczka rowerowa po mierzei oraz zwiedzanie delfinarium, zaś na Gotlandii zwiedzanie starych murów obronnych Visby.

Daleko na północ- Sztokcholm - rejs stażowo szkoleniowy

Rejs typowo szkoleniowy po szkierach Szwedzkich. Wypływamy ze Sztokholmu i obieramy kierunek na południe w stronę Gotlandii oraz Kalmar po czym dalej na Gdynię. Akwen bogaty w nawigację oraz trasa dla wytrwałych przez środek morza Bałtyckiego. Polecamy dla osób które w przyszłości będą prowadziły własne jednostki żaglowe oraz motorowodne.

Rejs po Alandach i białe noce 

W tym rejonie czas poświęcamy na wypoczynek. Nie zapomniane Białe Noce podczas których szukamy wschodu słońca w czasie pobytu w dzikiej saunie. Oczywiście posiłki obowiązkowo na grilach wśród skał w przecudownych plenerach. Ze względu na sauny i zwyczaje związane z nimi w Finlandii rejs przeznaczony dla osób dorosłych. Ci którzy charakteryzują się dużą cierpliwością zapraszamy na połowy ryb ze swoją wędką. Poznaj dzika naturę Alandów. 

Rejs po wybrzeżu polskim.

Nowością w naszej ofercie jest rejs po wybrzeżu polskim. Pięć dni na morzu, oferta skierowana dla osób z ograniczonym czasem na wyprawy morskie ). Rejs rozpoczynamy z Gdyni w niedzielę o 20.00 a powrót w piątek do godziny 18.00 równierz do Gdyni. W miarę możliwośći (warunków pogodowych) dopływamy aż do Ustki. Po drodze porty Hel, Władysławowo, Łeba.W przypadku złej prognozy pogodowej gtrasa skupi się na Zatoce Gdańskiej z dopłynięciem do portu Władysławowo.

Na czym pływamy:

Wszystkie nasze rejsy prowadzimy na jachtach Sun Odyssey 42 , Bavaria 44, Delphia 40

W przypadku nieodpowiedzialnego zachowania się uczestnika rejsu zagrażającemu bezpieczeństwu pozostałych uczestników jak i kapitana - kapitan ma prawo usunąć taką osobę z listy członków załogi i z jachtu w najbliższym porcie.

Informacje dodatkowe: 
Dla zainteresowanych grup (minimum 6 osób) podczas rejsów pięciodniowych lub 7 dniowych, szkolenie żeglarskie na patent "żeglarz jachtowy" lub " jachtowy sternik morski"  wraz z egzaminem w cenie 1650 zł + koszt egzaminu.  Podczas rejsu, można uzyskać około 100 godzin stażowych do opini żeglarskiej.

Koszty rejsu: 

Według cennika w opisie poszczególnego rejsu.

Koszty dodatkowe: 

Po zaokrętowaniu załogo robi składkę pokładową na wspólne wydatki około 150 zł   tj:

(W opcji rejsu poza krajem składka jachtowa to około 100 euro

- ubezpieczenie kaucji

- zabezpieczenie na opłaty portowe w portach w których przebywamy

- zakup paliwa które wykorzystamy podczas rejsu

- butla z gazem

- pościel dla każdej osoby

- atrakcyjne niespodzianki w formie gadżetów  dla załogantów

- sprzątanie końcowe - opłata 300 zł

Jedzenie kupujemy wspólnie do spożywania na jachcie około 150 zł/os.. Posiłki poza jachtem każdy opłaca indywidualnie.

Skipper nie bierze udziału w opłatach portowych oraz składkach na jedzenie na jachcie. 

Dodatkowo od każdego uczestnika rejsu pobrana zostanie kaucja 50 euro na zabezpieczenie ewentualnych zniszczeń przez załogantów.  
Transport na akwen:
Pomagamy w szukaniu biletów na akweny za granicami kraju.

Terminy Rejsów

Nr rejsu

Data rejsu

Trasa

Koszt/osoby

miejsca

Bałtyk 1

3-8.05.2020

Morze Bałyckie

1050 zł

8

Bałtyk 2

10-15.05.2020

Morze Bałyckie

1050 zł

8

Bałtyk 3

17-22.05.2020

Morze Bałyckie

1050 zł

8

Bałtyk 4

01-05.06.2020

Morze Bałyckie

1000 zł

8

Bałtyk 5

7-12.06.2020

Morze Bałyckie

1050 zł

8

Bałtyk 6

14-19.06.2020

Morze Bałyckie

1050 zł

8

Bałtyk 7

21-26.06.2020

Morze Bałyckie

1050 zł

8

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek