Słoneczne wakacje w Grecji

Słoneczne wyspy greckie i to co każdy lubi najbardziej: klimatyczne porty, piękne zatoki, pyszna grecka kuchnia, ciepła woda oraz tereny nieskażone cywilizacją - tylko z nami! Wszyscy, którzy odwiedzili z nami tą część Europy byli bardzo zadowoleni!
Witamy wszystkich miłośników gorącej Grecji, zarówno tych juz świadomych piękna tego kraju i otaczającego go akwenu, jak i tych, którzy swoje zauroczenie odkryją już w pierwszym dniu rejsu.
Podróżowanie jachtem między greckimi wyspami uchodzi za jedną z ekskluzywnych, a zarazem finansowo korzystnych form wypoczynku w trakcie wakacji czy urlopu. Gorące powietrze oraz przyjemna ciepła woda umilą nam czas podczas naszej podróży. Podczas rejsu znajdziemy okazję zarówno do odpoczynku jak i codziennej porcji wysiłku fizycznego podczas pracy przy żaglach.
W trakcie postojów w portach czeka nas zwiedzanie tamtejszych okolic i oczywiście, czego nie sposób pominąć, kosztowanie różnorodnych świeżych owoców morza oraz tamtejszych lokalnych bardzo dobrych win.
Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, uzależnionych od charakteru i czasu trwania rejsu. Ostateczną formułę ustalamy wspólnie już na jachcie po zaokrętowaniu.

 

Opis proponowanych tras:

Zatoka Sarońska

Rejs rozpoczynamy w Atenach w Marinie Kalamaki. Głównym naszym celem są wyspy leżące w obrębie Zatoki Sarońskiej oraz te znajdujące się w pobliżu jak Egina, Agistri, Poros, Hydra oraz miasteczka regionu Epidavros, gdzie zachował się, dzięki małej popularności tego rejonu wśród turystów, prawdziwy nienaruszony grecki klimat.
Po wypłynięciu z Aten i zawitaniu na Egine następnym celem będzie miasteczko portowe Epidavros. Po zwiedzeniu tego malowniczego zakątka skierujemy się na wyspę Hydra, która jest jednym z niewielu miejsc w Europie, w którym do dzisiaj jedyną możliwością transportu jest wynajęcie osiołka, gdyż samochody (czy nawet rowery) są zakazane. Naszym następnym punktem może być przystań w miejscowości Vathi, jak i wyspa Poros, która wbrew obiegowej opinii nie jest wcale skomercjalizowanym letnim ośrodkiem wypoczynkowym. Wprost przeciwnie, mimo kilku sezonowych ośrodków, wyspa pozostaje cichym i spokojnym, pełnym uroku miejscem. Biorąc pod uwagę znaczną ilość cichych kotwicowisk w tych rejonach proponujemy również spędzenie nocy w jednej z pięknych zatok w kameralnym nastroju. Rejs ten przewidziany jest dla osób w różnym wieku. Absolutnie przyjazny klimat i atmosfera na jachcie pozwala nam się zawsze szybko zintegrować, by jak najwięcej miłych chwil móc spakować z sobą w drogę powrotną.

Wyprawa na Cyklady

Wyruszamy z Aten, które są jednocześnie naszym portem docelowym. Już spoglądając na mapę zobaczycie, że mamy wiele malowniczych wysp, które możemy wplanować w naszą trasę, w zależności od warunków wiatrowych i naszych wspólnych preferencji. Zakładamy na pewno jeden 24-godzinny przelot w różnych warunkach wiatrowych.
Aby jak najwięcej skorzystać z bogatej oferty naturalnej Cyklad zalecamy tutaj rejsy dwutygodniowe.

W rejsach one way z Aten na Rodos lub Kos trasy układamy przez najładniejsze wyspy oraz uwzględniamy warunki pogodowe.

Co podczas rejsu

Przez cały czas trwania rejsu zapewniamy nocleg na jachcie oraz szkolenia żeglarskie pod okiem doświadczonego skippera. Oferujemy pomoc w pierwszych krokach stawianych w świecie żeglarstwa, jednocześnie zapewniając, że Ci już doświadczeni również będą mogli się wykazać. Jako, że nie jest to nasz pierwszy raz w tych przepięknych regionach Grecji, chętnie posłużymy Wam radą w następujących kwestiach: zaprowiantowanie jachtu, wypożyczenie skutera lub quada w portach (ceny kształtują się od 15 euro za skuter do 25 za quada), organizacja prawdziwej greckiej kolacji w restauracji (od 10 euro za osobę), czy zwiedzanie ciekawych  zabytków w okolicach, w których będziemy się zatrzymywać.

Flotylla jachtów

Jedną z form żeglowania, na którą bardzo serdecznie zapraszamy, to wspólne pokonywanie morskich mil w zorganizowanej flotylli jachtów. Możesz dołączyć do naszej załogi jachtu prowadzącego flotylle. Możesz również, jeśli posiadasz patent, poprowadzić swój jacht ze swoją załogą w naszej flotylli. Opcja ta jest szczególnie doceniana przez osoby, które posiadając uprawnienia jeszcze czują potrzebę pomocy doświadczonego skippera lub po prostu chcą dobrze się bawić w towarzystwie innych jachtów pełnych osób z tą samą pasją żeglarską. Chętnie pomożemy w czarterze jachtu, w organizacji trasy, będziemy wspierać Cię przy manewrach – będziesz pod naszym stałym nadzorem. Oferujemy wiele atrakcji, świetną atmosferę i super zabawę, przy równoczesnym nabywaniu cennych doświadczeń i podnoszeniu poziomu umiejętności. Program całej wspólnej imprezy ustalamy oczywiście jeszcze przed rejsem.

Kwestie finansowe

Składka na kasę pokładową nie powinna przekroczyć 90 euro na osobę za 7 dni  lub 130 euro za osobę za 10 dni . Wydatki pokrywane z kasy pokładowej to: zakup paliwa do jachtu, opłaty portowe, silnik do pontonu 3 kM, pościel i ręczniki.
Składka na wyżywienie, zbierana wśród załogi, nie powinna przekroczyć 50 euro na osobę (zależna jest oczywiscie od bufetu jaki preferujecie).
Na wybranych rejsach, dla zainteresowanych przeprowadzamy szkolenie przygotowawcze do egzaminów PZŻ i ISSA na stopnie żeglarskie. W czasie rejsu można uzyskać ok. 100 godzin stażowych w opinii dla PZŻ. Osoby zainteresowane tą formą spędzania czasu są proszone o uwzględnienie tego podczas wysyłania zgłoszenia na rejs.

Kaucja zwrotna:

Przed rozpoczęciem rejsu zbieramy od wszystkich członków załogi kaucje w wysokości 50 euro lub 250 zł. Zabezpiecza ona uszkodzenia i straty sprzętowe powstałe w czasie rejsu spowodowane nieumiejętnym oraz niedbałym jego używaniem. W przypadku braku jakichkolwiek strat kaucja jest w całości zwracana.

Czym pływamy:

Na tym akwenie rejsy nasze odbywają się jachtem Cyclades 50.5 z 2009 roku, na którym mieści się 12 osób w 5 pokojach, mając do dyspozycji 3 łazienki.
Jacht posiada własne zasilanie 220 v. w agregacie oraz wydajną klimatyzację - co jest jego ogromnym atutem w sezonie letnim w Grecji.

Nasze jednostki, prowadzone są przez kapitanów z ogromnym doświadczeniem żeglarskim oraz szkoleniowym. Wszyscy z nich mają przepłynięte tysiące mil morskich w różnych warunkach.
Transport na akwen:
Pomożemy Ci chętnie przy zakupie biletów i w organizacji wyjazdu.

Terminy Rejsów

Termin Rejsu

Akwen

Koszt 

wolne miejsca

Grecja Lato 1

Ateny -Kos

2450 zł

11

Grecja Lato 2

Kos - Ateny

2450 zł

11

Grecja Lato 3

Ateny - Kos

2450 zł

11

Grecja Lato 4

Kos - Ateny

2450 zł

11

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek