9-dniowe

Kapitańskie Rejsy Stażowe

Rejsy dla żeglarzy z pasją i chęcią poznania tajników żeglarstwa na najwyższym jego poziomie

i nie tylko

Nasza uwaga skierowana ku Tobie

Na naszych rejsach kapitańskich nie tylko odkryjesz wiele przecudownych miejsc lecz przede wszystkim odsłonisz dla siebie dalsze cenne tajniki kunsztu prawdziwego żeglarstwa morskiego. Zdobyte z nami doświadczenie umocni Cię w stawianiu pewnych kroków w trakcie Twojej żeglarskiej przygody, w pewności siebie, w zachowaniu zimnej krwi i szybkiej ocenie sytuacji, w pewności przy podejmowaniu racjonalnych decyzji – koniecznych podczas dowodzenia załogą.

Rejsy kapitańskie prowadzone są na wodach pływowych u wybrzeży Maroka, Hiszpani oraz Portugalii. Każdy z rejsów trwa 9 dni,  rozpoczynając się w hiszpańskiej części Gibraltaru (Marina Alcaidesa, pantalan 11). Pływamy na ciężkim metalowym jachcie (50 ton) o długości powyżej 20 metrów, z odwiedzinami minimum dwóch portów pływowych, gdzie każdy uczestnik uzyska 100 godzin żeglugi.

Rejs ten spełnia tym samym wszystkie wymogi jakie stawia PZŻ do akceptacji opinii zgodnie z przepisem dotyczącym stażu kapitańskiego:

"... co najmniej jeden rejs powyżej 100 godzin żeglugi na jachcie o długości kadłuba powyżej 20 m oraz jeden rejs powyżej 100 godzin żeglugi po wodach pływowych z zawinięciem do co najmniej dwóch
portów pływowych. "    >>>> strona PZŻ<<<<

W trakcie rejsu

Rejs jest prowadzony jest przez doskonałą i doświadczoną panią kapitan Magdalenę Noworolską.

Doświadczenie jakie zdobędziecie nie będzie tylko biernym pływaniem i zdobyciem opinii… To Waszym wyzwaniem i obowiązkiem będzie określanie wysokości pływów i prądów w Cieśninie Gibraltarskiej i ustalanie bezpiecznych wejść do nieznanych portów. Tutaj będziecie się uczyć czuwać nad innymi i zdobędziecie olbrzymią wiedzę dotyczącą manewrowania dużym ciężkim jachtem, pracy na żaglach w oceanicznych warunkach, prawdziwej nawigacji przy pomocy map oraz tabeli pływowych – wszystko pod czujnym okiem Pani Kapitan!

W programie dodatkowo

Oprócz trudów żeglarskich nasz rejs będzie dla Was jednocześnie niezapomnianą egzotyczną przygodą, gdyż zawiniemy do portów położonego już na afrykańskim kontynencie Maroka, zwiedzimy wybrzeże Hiszpańskie oraz Portugalskie aż do miasta Faro w Portugalii. Całkiem odmienna kultura, gorący klimat i piękne kontrastowe krajobrazy zachwycą Was wszystkich, odwiedzających te stronę świata. Przewodnikiem w tym kraju będzie nasza Pani Kapitan, za którą udamy się między innymi w tajemnicze zakątki osobliwych uliczek, by nasycić tam nasze zmysły zapachem i smakiem potraw kuchni marokańskiej, hiszpańskiej oraz portugalskiej. Jeśli więc jest ktoś, kogo chcielibyście włączyć w swoją przygodę, by Wam towarzyszyć i wspólnie zwiedzić ten piękny zakątek świata – również tych nieposiadających uprawnienia – serdecznie zapraszamy na nasz pokład!

Ceuta

Mediterranean Gardens w Ceucie to absolutna perła w koronie i miejsce, które zdecydowanie należy odwiedzić. Jest to niesamowity kompleks basenów z wodą morską położonych we wspaniałych ogrodach tropikalnych, tuż obok mariny. Całość zajmuje powierzchnię 56 000 metrów kwadratowych i zdecydowanie jest miejscem, w którym można spędzić przyjemnie nawet cały dzień. W centrum kompleksu mieści się zamek, którego architektura inspirowana była murami obronnymi Ceuty, a wewnątrz, dla wytrwałych, znajduje się klub nocny, kasyno i oczywiście luksusowe restauracje. Duży zastrzyk adrenaliny!

Gibraltar

Gibraltar to po prostu niesamowita skała, miasto-państwo, które na powierzchni 6,5 km kwadratowych z 30 tysiącami mieszkańców od początku osiemnastego wieku stanowi terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii. To miejsce, które szczyci się wielokulturową tradycją, gdzie na niewielkiej powierzchni bezkonfliktowo współistnieją religie: anglikańska, katolicka, mahometańska i żydowska. Ustanowione, jako własność Korony na mocy traktatu w Utrechcie w 1713 roku, przyciąga ok. 7 milionów turystów rocznie. Co warto zobaczyć? Przede wszystkim słynne gibraltarskie małpy, cudowne jaskinie Św. Michała, latarnię morską Europa Point (jedyną poza wielką Brytanią latarnią morską zarządzaną przez Trinity House, organizację zajmującą się brytyjskim dziedzictwem morskim) i, ważne dla Polaków, monument Władysława Sikorskiego, odsłonięty w 2013 roku.

Tanger

Położone na wzgórzach, z widokiem zarówno na Ocean Atlantycki, jak i Morze Śródziemne, miasto z niezwykle bogatą historią. Na przestrzeni wieków znajdowało się kolejno pod panowaniem Fenicjan, Kartagińczyków, Rzymian, Portugalczyków, Arabów, Francuzów, Hiszpanów i Brytyjczyków. Ta widoczna do dzisiaj wielokulturowość przyciągnęła tu pisarzy i artystów z całego świata – przez pewien czas mieszkali tu, między innymi, Tennessee Williams, Allenn Ginsberg i muzycy The Rolling Stones.

Miasto jest niezwykle ciekawą mieszanką kultury Wschodu i Zachodu. Wzdłuż ciągnącej się kilometrami plaży rozciąga się nowoczesny bulwar pełen luksusowych i nowoczesnych sklepów oraz hoteli, w głębi zaś mamy pełne krętych uliczek, typowo marokańskie, Stare Miasto (Medina). To egzotyczne miejsce przyciąga turystów z całego świata i jest dumną wizytówką nowoczesnego Maroka.

Kadyks

Jedno z najstarszych miast w Europie, o historii sięgającej ponad 3000 lat wstecz, położone na półwyspie oddzielającym odnogę Zatoki Kadyksu od Oceanu Atlantyckiego. To  typowo andaluzyjskie, historyczne miasto słynie ze swoich zabytków i pięknych oceanicznych plaż. Jedna z nich, La Caleta, była planem zdjęciowym do filmu „Śmierć nadejdzie jutro” z serii o słynnym Agencie 007.

Kadyks jest dla Hiszpanów symbolem uwieńczonego sukcesem oporu przeciwko najeźdźcom, którzy kilkukrotnie próbowali go zdobyć, a ze względu na niebywale radosne, pozytywne nastawienie do życia jego mieszkańców, to miasto znane w Hiszpanii jako „Ciudad que sonrie” czyli „Miasto, które się uśmiecha”.

Historyczna częśćKadyksu składa się z dzielnic o wyjątkowo ciasnej zabudowie, poprzecinanych siecią wąskich, gwarnych uliczek, którym dodatkowego uroku dodają małe placyki pełne gwarnych kawiarenek, tawern i barów serwujących wyśmienite tapas. Jedną z atrakcji jest tutaj jest dzielnica Barrio de Santa María, uważana za prawdziwą stolicę śpiewu flamenco. W każdy lipcowy wtorek jest on tu wykonywany z wybranego balkonu. 

Nad Zatoką Kadyksu ciągnie się najdłuższy w Hiszpanii most La Pepa, wybudowany w 2015 roku i widoczny z odległości kilkunastu mil morskich, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Faro

 Miasto położone na południowym wybrzeżu Portugalii, przy ujściu rzeki Formosa do Oceanu Atlantyckiego. To stolica regionu Algarve słynącego z najpiękniejszych plaż Portugalii. Miasto znajduje się na skraju parku przyrodniczego Ria Farmosa, znanego na całym świecie ze słonowodnych lagun i mnóstwa ptaków, które mają tam wymarzone warunki do życia.

Faro to nie tylko brama do Algarve - jego plaż, pól golfowych oraz zabytków pamiętających jeszcze czasy Maurów - ale też największe miasto najpopularniejszego regionu turystycznego Portugalii.

Atrakcje turystyczne w Faro są zdecydowanie inne niż te, które znamy z zatłoczonych nadmorskich kurortów. Miasto jest bardzo malownicze, szczególnie w obrębie Starówki – otoczonej przepięknymi murami i skrywającej wiele architektonicznych perełek.

Od zawsze Faro było ważnym centrum handlowym i administracyjnym, jednak w przeciągu ostatnich trzydziestu lat miasto przeistoczyło się w centrum turystyczne i kąpielisko regionu oraz w najważniejszy jego ośrodek komunikacyjny.

Ach, Ten Jacht

Elinca to jeden z 14 istniejących na świecie legendarnych jachtów typu Challenge 67 zaprojektowanych na potrzeby regat wokółziemskich „BT Global Challenge”. Po przeprowadzonym w 2017 remoncie i gruntownej przebudowie wnętrza jacht ten gwarantuje nam komfortowe warunki zakwaterowania. Jacht jest sam w sobie dużą jednostką a i tak dodatkowo przestrzeń została zaprojektowana w bardzo przemyślany przestrzennie sposób.

Na pokładzie tego dwunastoosobowego jachtu każdy znajdzie swoją przytulną koje. Do dyspozycji załogi zostały przystosowane 3 kabiny dwuosobowe oraz jedna kabina czteroosobowa – wszystkie z łóżkami piętrowymi. Kabiny wyposażone są na wysokim poziomie, łącznie z pościelą i ręcznikami wliczonymi już w cenę rejsu. Oprócz kabin znajdziemy na nim oczywiście duże pomieszczenie nawigacyjne oraz dużą przestrzeń jadalną wraz z kuchnią, wyposażoną we wszystko co niezbędne. Na jachcie mamy do dyspozycji również dwie duże łazienki z prysznicami.

Koszt rejsu to 2100 zł  z 9 dni - cena zawiera koszty pokładowe ( 460 euro )

Koszt rejsu bez kasy pokładowej dla porównania to 1490 zł !!! same koszty pokładowe to 130 euro

26.09-10.010.2020 - 14 dni - 700 euro ( rejs łącznie z wyżywieniem !!!!! )

brak kosztów ukrytych.

W cenę rejsu wliczone są koszty: paliwa, portów, pościeli i ręczników, opieki kapitana oraz ubezpieczenie NNW nie jest wliczona visa w Maroko

W koszt rejsu nie wliczony jest koszt wyżywienia na jachcie tj: około 70 euro na 9 dni. Koszty potrzeb własnych i restauracji pokrywane są indywidualnie z własnej kasy.

Uwaga !!!  Na rejsie, wymagane jest posiadanie paszportu ze względu na wizytę w Maroko.

 

Terminy rejsów stażowych

Termin rejsu

Trasa rejsu

Ilość miejsc

cena rejsu

28.07 - 6.08 .2020

Gibraltar - Maroko - Portugalia - Gibraltar

Brak miejsc

460 euro (2100 zł) z pokładową

12.08 - 21.08.2020

Gibraltar - Maroko - Portugalia - Gibraltar

3

460 euro (2100 zł) z pokładową

26.09-10.010.2020 - 14 dni

Maroko-Portugalia- Hoszpania

4

700 euro- ALL

10-17.10.2020

Gibraltar - Hiszpania - Maroko

2

430 euro z kasą pokładowa

 
 
 
 

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek