Szalona trasa 2540Mm w czasie 31 dni

Rejsy dla wytrwałych

Kanał Koryncki, Morze Jońskie, Sycylia, Wyspy Liparyjskie, Sardynia, Majorka, Gibraltar, Madera,

Wyspy Kanaryjskie

`Wszystkich chętnych, którzy chcą przeżyć przygodę na dużej wodzie, sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie, nabrać doświadczenia w prowadzeniu jachtu oraz podejmować decyzje w trudnych warunkach zapraszamy z nami. Trasa prowadzi z Aten przez Kanał Koryncki, Morze Jońskie, Sycylię, Sardynię Południową, Majorkę, Ibizę, Gibraltar, Maderę na archipelag Wysp Kanaryjskich. Rejs prowadzony również w trudnych warunkach pogodowych ze względu na jego charakter one way. Docelowym punktem jest wyspa Teneryfa. Całość trasy dzielimy na 4 etapy po 9-10 dni, długość całej trasy to 2540 Nm. Przewidywana długość 1 etapu to około 580 Nm, co stanowi około 130 godzin rejsowych na opinii dla PZŻ na stopnie żeglarskie. W trakcie rejsu przewidziane są szkolenia żeglarskie na patent: żeglarz jachtowy oraz jachtowy sternik morski (przygotowawcze - niepełne). Możliwość zdawania egzaminu na patent od kwietnia 2021 w marinie jachtowej w Gdyni. Zakres szkoleń: ustawianie i trymowanie żagli, obsługa urządzeń pokładowych, rozszerzone BHP na jachcie, środki komunikacji i środki bezpieczeństwa podczas awarii, sztormowanie, meteo, nawigacja na mapach i ploterach. Ważną sprawą są również szkolenia w zakresie manewrowaniach w portach morskich.

Zapraszamy również na poszerzoną manewrówkę portową na jachcie Bavaria 44 w Gdyni na terenie portu jachtowego.  Oferta >>>

Ważne informacje 

Wszystkie terminy prosimy potwierdzać telefonicznie. W przypadku sprzyjającej pogody lub niepogody czas trwania etapów może ulec zmianie, a w razie ich wydłużenia cena pozostaje bez zmiany. Ze względu na charakter rejsu (rejs etapowy) i nieprzewidywalność pogody, nie jesteśmy w stanie precyzyjnie ustalić wszystkich portów zaokrętowania oraz wyokrętowania. Z tego też powodu zakup biletów proponujemy robić po konsultacji z nami.

Na każdym etapie, każdy uczestnik dostaje opinię stażową na stopnie PZŻ.

Wyżywienie i opłaty portowe

Składka na jedzenie na osobę wynosi około 60 euro na osobę - załoga sama, według swoich potrzeb kupuje wyżywienie na czas rejsu.

Składka pokładowa wynosi 130 euro na osobę (głównym wykładnikiem jest zużyte paliwo, w przypadku braku kasy pokładowej załoga nie dokłada się). W skład składki wchodzą opłaty portowe, paliwo do jachtu, pościel, gaz, sprzątanie końcowe. Skiper nie bierze udziału w składce na jedzenie i pokładowej. Składka nie jest zwrotna.
Czym płyniemy: 
Rejs odbywa się na nowym jachcie 12 osobowym - Bavaria Cruiser 51 z 2016 roku - wyposażonym w plotery Navtex, Radar, AIS, ster strumieniowy, system radiowy średniego zasięgu, w pełni wyposażony kambuz, pościel.

Koszty etapu: 
Koszt za jeden etap podany w tabeli z datami rejsu

Przeloty : 

Koszty przelotów kształtują się na poziomie od 300zł do 800zł w dwie strony. Pomagamy w znalezieniu tanich lotów oraz w zakupie biletów.

Możliwe, że o czymś nie napisaliśmy. Dzwońcie! Z przyjemnością z Wami porozmawiamy i zaproponujemy konkretne rozwiązanie. Czekamy na Wasz kontakt.

Zobacz naszą pozycję

Etap Pierwszy

 03-12.11.2020 - 9 dni

Ateny - Saracuzy - Mesyna - Wyspy Liparyiskie - Palermo - pierwszy jacht

Chorwacja - Włochy Południowe - Mesyna -Wyspy Liparyjskie- Palermo - drugi jacht opcja

Wyruszamy z Aten - Marina Alimos. Pierwszą atrakcją tego etapu jest niesamowity widok Kanału Korynckiego oraz zatoka Koryncka. Tak mija nam pierwsze 120 Mm. Pierwszy poważny postój zaplanowany został na wyspie Zakyntos oraz wizyta w Zatoce Wraków. Każdy wie, że jest to najbardziej pożądany obiekt fotograficzy umieszczony na każdej widokówce. Przed nami najdłuższy odcinek naszego etapu 310 Mm. Morze Jońskie - czasem łagodne, czasem wzburzone. Bogowie greccy mamy nadzieję, że będą łaskawi. Następny kierunek to Wyspy Liparyjskie i Palermo.

W przypadku rejsu z Chorwacji (Sibenik) - Czarnogóra - Albania - Włochy Południowe  - Mesyna - Wyspy Liparyjskie - Palermo

Całość etapu to 630 Mm i około 150 h do opini PZŻ.

Etap Drugi

12-21.11.2020  - 9 dni

Palermo (Sycylia) - Cagliari (Sardynia) - Minorka - Palma de Mallorca

Po jednym dniu przygotowań do drugiego etapu wyryszymy ku wybrzeżom Sardyni. Teraz rozpoczynamy serię etapów długodystansowych dla "oraczy" mórz. W tym etapie po drodze jest tylko wybrzeże Sardyni - miasto Caglian. Następny przystanek, jeśli pogoda pozwoli to Minorka oraz port Citadela. Kończąca cały etap to wyspa Majorka i jej porty. Po wypłycięciu pozostają w nocy gwiazdy i księżyc, a w dzień słońce. Polecamy niezapomniane wschody i zachody słońca. Poróbcie ładne fotki - na pewno zamieścimy je w naszych galeriach. Podczas etapu oczywiście polowanie na tuńczyki.

Całość etapu to 540 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

 

Etap Trzeci

21.11-30.11.2020 - 9 dni

Majorka (Palma de Malorca) - Ibiza - Formentiera - Cartagena - Malaga - Gibraltar

Co tu dalej pisać - dalej oramy ;) Po drodze przepiękne porty Hiszpani: Ibiza, Kartagena, Almeria, Malaga i końcowy port w Gibraltarze. Cudowne miejsca. Kto nie był powinien tam zawitać choć na chwilę. Może wrócicie tu za jakiś czas inną porą. Towarzyszące delfiny będą umilać swoim widokiem naszą drogę. W Gibraltarze, oczywiście na wzniesieniu, przywitają nas kapryśne małpy. Od tego portu zaczynają się pływy. Powodzenia w dalszej drodze.

Całość etapu to 570 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Etap Czwarty

30.11-10.12.2020 - 10 dni

Gibraltar - Madera lub Lanzarote - Teneryfa

Najdłuższy odcinek przed Nami. Teraz już prądy i wody pływowe - potrzebne do rejsu stażowego na patent Kapitan Jachtowy. Tutaj tabele, tabele i jeszcze raz tabele. Każdy się pyta po co - przecież jest ploter. No tak - a jak wysiądzie?, wtedy to nazywa się gong!!! nie jeden to przeżył i z pokorą siada do map papierowych. Oczywiście te nauki otrzymacie podczas rejsu. Pierwszy port, przy odpowiednich wiatrach planujemy na wyspie Graciosa - Caleta del Sebo powyżej Lanzarote. Jeden dzień odpoczynku i dalej w drogę. Przed nami znana Gran Canaria oraz port docelowy na Teneryfie - San Miguel. Jeśli wiatry pokierują nas inaczej to płyniemy przez Maderę, tam chwila zwiedzania i dalej na La Gomerę i tak jak poprzednia trasa na Teneryfę.

Całość etapu to 820 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

 

Od tego momentu zaczynamy rejsy turystyczno-stażowe po archipelagu Wysp Kanaryjskich,

które to prowadzić będziemy do 06.03.2021. Wszystkie informacje znajdziecie w zakładce poniżej.

Numer rejsu

Data etapu

Trasa etapu

Cena za etap

Ilość miejsc

Etap 1

03-12.11.2020

Ateny - Palermo

1400 zł

brak miejsc

Etap 1a

03-12.11.2020

Chorwacja (Sibenik)-Palermo

1400 zł

nie odbędzie się

Etap 2

12-21.11.2020

Sycylia (Palermo) -Majorka

1400 zł

3

Etap 3

21-30.11.2020

Majorka - Gibraltar

1400 zł

2

Etap 4

30.11-10.12.2020

Gibraltar - Teneryfa

1400 zł

1

Terminy Rejsów

Pamiętajcie o drodze powrotnej. Od 06.03.2021 wracamy do Aten. Serdecznie zapraszamy!

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek