Jachtowy Sternik Morski w Gdyni

oraz na wybranych rejsach morskich

Szkolenia prowadzimy na jachcie Bawaria 4 w grupach 4-7 osób

Uprawnienia Jachtowego Sternika Morskiego umożliwiają prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz prowadzenie jachtów żaglowych o długości do 18m po wodach morskich. Nasze kursy przygotują Cię do zdobycia tych uprawnień. Przede wszystkim jednak naszym celem jest gruntowne przygotowanie Ciebie do samodzielnego i bezpiecznego dowodzenia załogą i prowadzenia jachtów po morzu.

Kursy przeznaczone są dla osób od 18 roku życia. Wymagany jest staż morski minimum 200 godzin, udokumentowany opiniami z minimum dwóch rejsów po wodach morskich. Do stażu morskiego wliczają się tylko godziny w trasie pod żaglami oraz na silniku (godziny postoju oraz mile morskie nie wliczają się do stażu). Patent Żeglarza nie jest wymagany.

Harmonogram:

W trakcie naszego szkolenia kładziemy główny nacisk na rozwój umiejętności praktycznych gwarantujących bezpieczne żeglowanie, między innymi w zakresie poprawnego ustawienia żagli w stosunku do wiatru, płynnego wykonywania zwrotów, sprawnego wykonania manewrów w przypadku alarmu „człowiek za burtą” czy wykonywania potrzebnych manewrów w porcie. Konieczną umiejętnością każdego dowodzącego, odpowiedzialnego za własną załogę, jacht i bezpieczeństwo innych żeglujących, jest poprawne i sprawne zarządzanie załogą, które również jest ważnym punktem podczas naszego kursu. Elementem obligatoryjnym, którego wymagamy, są umiejętności w zakresie prac bosmańskich (wiązanie i cumowanie lin). Kolejnym i bardzo ważnym komponentem naszego szkolenia są warsztaty nawigacyjne przygotowujące Cię do planowania tras żeglarskich (wyznaczania odległości i czasu przelotów, kursów na mapach i dla sternika, uwzględniania prądów i pływów). Są to konieczne umiejętności, bez których szczerze odradzamy wypływanie na dalekie morskie wody, dlatego czas, który przeznaczamy na tą część, to dwie popołudniowe 4-godzinne sesje.  

Bardzo zależy nam na tym, aby w trakcie naszych szkoleń przekazać Ci jak najwięcej wskazówek praktycznych – nie tylko tych objętych programem patentowym, lecz również tych bazujących na naszym wielogodzinnym i wielomilowym doświadczeniu żeglarskim. Chcemy, abyś miał czas i możliwość wykonania jak największej ilości praktycznych ćwiczeń, dlatego też wymagamy wcześniejszego przygotowania teoretycznego. Wszystkie materiały z potrzebnym zakresem wiadomości przekażemy Ci w formie e-learningu oraz testów odpowiednio przed rozpoczęciem kursu. W ten sposób zyskujemy cenny czas, który możemy wykorzystać na praktyczną stronę nauki żeglarstwa. 


Pełen program naszego szkolenia na Jachtowego Sternika Morskiego znajduje się w załączniku tutaj >>>

Miejsce szkolenia:

Kurs realizujemy w Gdyni TUTAJ >>> na terenie mariny jachtowej lub na rejsie tygodniowym (szczegóły w sekcji "Rejsy")

Jachty na których szkolimy:

Nasze szkolenia odbywają się na jachtach Sun Odyssey 42 lub Bavaria 44, każdy z dwuosobowymi kabinami, w pełni wyposażonym kambuzem, dwoma łazienkami z prysznicem, stanowiskiem nawigacyjnym oraz wygodną przestrzenną mesą.

Osobom przyjezdnym umożliwiamy zakwaterowanie na jachcie szkoleniowym. 

Egzamin na jachtowego sternika morskiego:

Egzamin odbywa się po zakończeniu każdego kursu manewrowego w Gdyni i rozpoczyna się zwykle w piątek wieczorem.
Obejmuje część teoretyczną w sali egzaminacyjnej oraz praktyczną na jachcie szkoleniowym.

Standardowy koszt egzaminu to 350 zł, a w przypadku uczniów poniżej 26 roku życia, po przedłożeniu legitymacji, 175 zł. Wystawienie patentu to koszt 50 zł, lub w przypadku uczniów 25 zł. Opłaty wymagane są przed egzaminem.

UWAGA:

Od kandydatów na jachtowego sternika morskiego nie jest wymagane posiadanie stopnia Żeglarza Jachtowego, jednak wiedza teoretyczna z tego zakresu oraz umiejętność prowadzenia jachtu są absolutnie wymagane w trakcie szkolenia.

Dodatkowo oferujemy możliwość zdobycia uprawnień na operatora radia SRC RYA – wszystkie informacje znajdują się na naszej stronie http://www.morskieszwedaki.eu/src

Koszt szkolenia:  1300 zł

Cena zawiera:

​- realizację programu szkoleniowego na patent jachtowy sternik morski

- dostęp do materiałów szkoleniowych na naszej e-learningowej platformie edukacyjnej

- warsztaty nawigacyjne (2 dni po 4 godziny)

- usługi szkoleniowe skippera / instruktora

- czarter i zakwaterowanie na jachcie w Gdyni (w 2-osobowej kabinie) oraz sprzątanie jachtu po szkoleniu

- opłaty postojowe jachtu w marinie w Gdyni

- opłaty postojowe jachtu w marinie rozpoczęcia kursu.
- ubezpieczenie NNW  na terenie RP

- cena nie zawiera opłat egzaminacyjnych i wydania patentu

Dodatkowa opcja: Oferujemy możliwość rezerwacji całej dwuosobowej kabiny na wyłączność za dopłatą w wysokości 250zł.

Terminy szkoleń w Gdyni

Nr Kursu

Data od - do

Miejsce

Cena

Gdynia Kurs 6

5-9.10.2020

Gdynia

1300 zł

Gdynia Kurs 7

12-16.10.2020

Gdynia

1300 zł

Gdynia Kurs 8

19-23.10.2020

Gdynia

1300 zł

Terminy szkoleń na rejsach

Nr Kursu

Data od - do

Miejsce

Cena

 
 

Palermo - Sardynia

rejs + 600 zł

 
 

Sardynia - Majorka

rejs + 600 zł

 
 

Majorka - Cartagena

rejs + 600 zł

 
 

Cartagena - Gibraltar

rejs + 600 zł

Terminy szkoleń na rejsach  w przygotowaniu - info tutaj >>>

Przydatne Linki

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek