Wyprawy na szkiery Szwecji i Finlandii

Popłyń z nami w rejs pełen nawigacyjnych wyzwań

Sztokholm, Mariehamn, Turku

Rozpoczynamy nabory na rejsy w nasze stałe kierunki wypraw w rejony szkierów Szwecji i Finlandii.
Większość rejsów rozpoczynamy ze Sztokholmu w Szwecji. Dla urozmaicenia tras i niepowielania przebytej drogi, zmiany załogi będą przeprowadzane również w
Turku oraz Talinie.  
W planach również wyprawy do Helsinek oraz na Gotlandie.

Oprócz niewątpliwych walorów żeglarskich oraz przyrodniczych atrakcyjności temu kierunkowi dodaje łatwość transportu bezpośredniego i jego tani koszt. Rejsy nasze przeznaczone dla osób z każdej grupy wiekowej oraz o różnym stopniu zaawansowania żeglarskiego. Ciekawe akweny nawigacyjne stanowią duże zaplecze do szlifowania wiedzy i praktycznych umiejętności z tego zakresu żeglarstwa. Oprócz nawigacji czeka na Was możliwość podszkolenia praktyk w trakcie manewrów w portach, zarządzania jednostką i załogą, pracy na urządzeniach nawigacyjnych oraz locji.

Więcej szczegółów poniżej.

Edukacja żeglarska na każdym poziomie

Tereny skandynawskich szkierów są akwenami przepięknymi ale i zarazem trudnymi pod kątem żeglarskim, związanym ze specyficznym podłożem dna składającym się w 90% ze skał.

Jeszcze do roku 2000, przy braku nawigacji elektronicznej, były one niedostępne dla większości żeglarzy Morza Bałtyckiego.

Brak doświadczenia w czytaniu map morskich kończył się rychłym kontaktem z kamieniami czy głazami wyłaniającymi się z wody niczym posągi.

Po dziś dzień znaczna część akwenu ma nieprecyzyjne mapy elektroniczne, na których nie wszystkie głazy są naniesione. Zdecydowanie jest to akwen, który uczy pokory…

Cisza, jaka tutaj panuje, doskonale pozwala na przeprowadzanie warsztatów nawigacyjnych. Prowadzimy zajęcia na mapach papierowych jednocześnie łącząc wiedzę z praktyką. Ale tego już sam musisz doświadczyć.

Mamy nadzieję, że do nas dołączysz, aby rozwijać w sobie tą jedną z najpiękniejszych pasji – na naszych rejsach w przepięknych rejonach szkierów lub każdym innym zakątku mórz i oceanów, gdzie żeglujemy.

Nauka żeglarstwa

Przepiękny i zarazem trudny akwen żeglarski. Jeszcze do roku 2000, przy braku nawigacji elektronicznej, był on niedostęny dla większości żeglarzy Morza Bałtyckiego. Jego dzikość polegała na specyficznym podłożu dna, które składa się w 90% ze skał. Brak doświadczenia w czytaniu map morskich kończył się rychłym kontaktem z kamieniami. Po dziś dzień, duża część akwenu ma nieprecyzyjne mapy elektroniczne, na których to nie wszystkie głazy są naniesione. Jest to akwen, który uczy pokory. Cisza jaka tutaj panuje, doskonale pozwala na przeprowadzanie warsztatów nawigacyjnych. Prowadzimy zajęcia na mapach papierowych i jednocześnie łączymy je z praktyką. Ale tego sam się już musisz przekonać.

Sauna Fińska na codzień

Tradycją skandynawską jest przede wszystkim sauna. Spotkać ją można na każdej wyspie. Po każdym dniu żeglugi i wytężonej uwagi przychodzi czas na zasłużony relaks. Niezależnie od pogody, wygrzanie się w gorącej saunie, gdzie samemu musimy naszykować piec, oraz wejście do zimnego północnego Bałtyku przynosi ulgę ciału. Miłośnicy sauny na szkierach mają prawdziwy raj. Na naszej trasie możemy spotkać sauny z XIX wiekua, aż po najbardziej nowoczesne konstrukcje tego typu. Po gorącej parowej kąpieli być może ulgę przyniesie nam masażysta, który to czasem, trafia się na rejsie :)

W wolnym czasie relaks

Odpoczynek i relaks. To jeden z celów naszego rejsu na szkierach. Przepiękna przyroda, urocze zakątki oraz niesamowita cisza oraz dzicz. w okresie od sierpnia - raj dla zbieraczy grzybów. Wędkarze mają tutaj co robić przez cały żeglarski sezon.

Fauna i flora na wyspach

Ostoje ptactwa, przepiękna delikatna północna przyroda, czasami wyłaniające sie niepostrzeżenie z wody łosie (tak, łosie), w okresie od sierpnia aż do jesieni niesamowita ilość grzybów. Nie ma osoby, która minęłaby ten widok z obojętnością. Tysiące zakamarków ukrytych w skałach oraz w bujnej roślinności wysp skrywa cicho siedzącą tam zwierzynę. Dla miłośników wędkarstwa też znajdziemy tu zajęcie. Na rejsach nie obejdzie się bez moczenia kija z kołowrotkiem.

Ach, Ten Jacht  - Bavaria 40

Zapraszamy na naszą Bavarię 40 przystosowaną do warunków rejsowych na przepięknych szkierach Szwecji i Finlandii. Jednostka wyposażona jest w dwie łazienki, trzy kabiny dwuosobowe oraz przestronną mesę z kuchnia, mieszcząc na swym pokładzie do 8 osób całej załogi. Jacht jest wyposażony w ciepłą pościel, więc nie wymaga przywożenia ze sobą śpiworów. Dodatkowo na jachcie zamontowane zostało ogrzewanie w formie webasto.

Informacje dodatkowe

Szkolenie na patent JSM:

Na rejsie istnieje możliwość rozpoczęcia wstępnego szkolenia na patent Jachtowego Sternika Morskiego. W pakiecie otrzymujecie internetową platformę e-learningową do nauki własnej oraz praktyczne nauczanie prowadzenia jachtu, bezpieczeństwa na jachcie, obsługi ożaglowania, obsługi silnika, budowy jachtu oraz manewrowania jachtem (zwroty).

Koszt szkolenia wstępnego to 700 zł

Drugą część szkolenia na patent (3 dni) przeprowadzamy w porcie w Gdyni na jednostce Bavaria 44. Zakres szkolenia pokrywa intensywną manewrówkę portową w ciasnym porcie (codziennie - 8 godzin), warsztaty nawigacyjne (2 dni po 4 godziny) oraz książkę Jachtowy Sternik Morski.

Koszt szkolenia uzupełniającego w Gdyni to 700 zł

W czasie szkolenia w Gdyni każdy z naszych kursantów ma zapewniony nocleg na jachcie. Egzamin państwowy odbywa się po zakończeniu kursu w piątek.

Więcej informacji na temat szkoleń na patent JSM TUTAJ >>>

 

Czym płyniemy: 
Rejs odbywa się na nowym jachcie  Bavaria 40 - 8 osobowym lub Bavaria 44 - 10 osobowa

Koszty etapu: 
Koszt za jeden etap podany w tabeli z datami rejsu.

W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności (COVID), które wprowadzają całkowitą blokadę komunikacyjną na akwen lub powrót z niego i powodują że rejs nie dojdzie do skutku zwracamy koszty zaliczek i pełnych wpłat. 

Wyżywienie i opłaty pokładowe:

Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową w wysokości 100 euro na zabezpieczenie wszystkich kosztów podczas rejsu (paliwo, opłaty portowe, gaz, pościel, koszty sprzątania).

Składka pokładowa jest niezmienna i nie podlega zwrotowi, bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób uczestniczących w rejsie.

Składka na wyżywienie jest ustalana i zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną.

Wysokość składki określamy na ok. 40 zł dziennie – trzeba wziąć pod uwagę wyższy koszt zakupu artykułów spożywczych w Finlandii i Szwecji niż w pozostałych krajach europejskich.

Skipper nie bierze udziału w opłatach portowych oraz składkach na jedzenie na jachcie.

Transport:

Pomagamy w szukaniu połączeń do Sztokholmu oraz Turku.

W szukaniu lotów będą również pomocne poniższe linki do linii lotniczych, obsługujących loty z Polski:

Ryanair -  strona >>>

Wizzair  -  strona >>>

Terminy Rejsów

Numer Rejsu

Trasa rejsu

Data etapu

Cena za etap

Wolne miejsca

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek