Popłyń z nami w rejs pełen nawigacyjnych wyzwań
Sztokholm, Mariehamn, Turku
Rozpoczynamy nabory na rejsy w nasze stałe kierunki wypraw w rejony szkierów Szwecji i Finlandii.
Większość rejsów rozpoczynamy ze Sztokholmu w Szwecji. Dla urozmaicenia tras i niepowielania przebytej drogi, zmiany załogi będą przeprowadzane również w Turku.
Oprócz niewątpliwych walorów żeglarskich oraz przyrodniczych atrakcyjności temu kierunkowi dodaje łatwość transportu bezpośredniego i jego tani koszt. Rejsy nasze przeznaczone są dla osób z każdej grupy wiekowej oraz o różnym stopniu zaawansowania żeglarskiego. Ciekawe akweny nawigacyjne stanowią duże zaplecze do szlifowania wiedzy i praktycznych umiejętności z tego zakresu żeglarstwa. Oprócz nawigacji czeka na Was możliwość podszkolenia praktyk w trakcie manewrów w portach, zarządzania jednostką i załogą, pracy na urządzeniach nawigacyjnych oraz locji.
Więcej szczegółów poniżej.
Tereny skandynawskich szkierów są akwenami przepięknymi ale i zarazem trudnymi pod kątem żeglarskim, związanym ze specyficznym podłożem dna składającym się w 90% ze skał.
Jeszcze do roku 2000, przy braku nawigacji elektronicznej, były one niedostępne dla większości żeglarzy Morza Bałtyckiego.
Brak doświadczenia w czytaniu map morskich kończył się rychłym kontaktem z kamieniami czy głazami wyłaniającymi się z wody niczym posągi.
Po dziś dzień znaczna część akwenu ma nieprecyzyjne mapy elektroniczne, na których nie wszystkie głazy są naniesione. Zdecydowanie jest to akwen, który uczy pokory…
Cisza, jaka tutaj panuje, doskonale pozwala na przeprowadzanie warsztatów nawigacyjnych. Prowadzimy zajęcia na mapach papierowych jednocześnie łącząc wiedzę z praktyką. Ale tego już sam musisz doświadczyć.
Mamy nadzieję, że do nas dołączysz, aby rozwijać w sobie tą jedną z najpiękniejszych pasji – na naszych rejsach w przepięknych rejonach szkierów lub każdym innym zakątku mórz i oceanów, gdzie żeglujemy.
Przepiękny i zarazem trudny akwen żeglarski. Jeszcze do roku 2000, przy braku nawigacji elektronicznej, był on niedostęny dla większości żeglarzy Morza Bałtyckiego. Jego dzikość polegała na specyficznym podłożu dna, które składa się w 90% ze skał. Brak doświadczenia w czytaniu map morskich kończył się rychłym kontaktem z kamieniami. Po dziś dzień, duża część akwenu ma nieprecyzyjne mapy elektroniczne, na których to nie wszystkie głazy są naniesione. Jest to akwen, który uczy pokory. Cisza jaka tutaj panuje, doskonale pozwala na przeprowadzanie warsztatów nawigacyjnych. Prowadzimy zajęcia na mapach papierowych i jednocześnie łączymy je z praktyką. Ale tego sam się już musisz przekonać.
Tradycją skandynawską jest przede wszystkim sauna. Spotkać ją można na każdej wyspie. Po każdym dniu żeglugi i wytężonej uwagi przychodzi czas na zasłużony relaks. Niezależnie od pogody, wygrzanie się w gorącej saunie, gdzie samemu musimy naszykować piec, oraz wejście do zimnego północnego Bałtyku przynosi ulgę ciału. Miłośnicy sauny na szkierach mają prawdziwy raj. Na naszej trasie możemy spotkać sauny z XIX wiekua, aż po najbardziej nowoczesne konstrukcje tego typu. Po gorącej parowej kąpieli być może ulgę przyniesie nam masażysta, który to czasem, trafia się na rejsie :)
Ostoje ptactwa, przepiękna delikatna północna przyroda, czasami wyłaniające sie niepostrzeżenie z wody łosie (tak, łosie), w okresie od sierpnia aż do jesieni niesamowita ilość grzybów. Nie ma osoby, która minęłaby ten widok z obojętnością. Tysiące zakamarków ukrytych w skałach oraz w bujnej roślinności wysp skrywa cicho siedzącą tam zwierzynę. Dla miłośników wędkarstwa też znajdziemy tu zajęcie. Na rejsach nie obejdzie się bez moczenia kija z kołowrotkiem.
Zapraszamy na naszą Bavarię 40 przystosowaną do warunków rejsowych na przepięknych szkierach Szwecji i Finlandii. Jednostka wyposażona jest w dwie łazienki, trzy kabiny dwuosobowe oraz przestronną mesę z kuchnia, mieszcząc na swym pokładzie do 8 osób całej załogi. Jacht jest wyposażony w ciepłą pościel, więc nie wymaga przywożenia ze sobą śpiworów. Dodatkowo na jachcie zamontowane zostało ogrzewanie w formie webasto.
Szkolenie na patent JSM:
Na każdym z naszych rejsów jest możliwośći odbyci szkolenia wstępnego na patent Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika morskiego w cenie 700 zł
Wszystkie informacje uzyskasz TUTAJ >>>>
Czym płyniemy:
Rejs odbywa się na nowym jachcie Bavaria 40 - 8 osobowym lub Bavaria 44 - 10 osobowa
Koszty etapu:
Koszt za jeden etap podany w tabeli z datami rejsu.
W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności (COVID), które wprowadzają całkowitą blokadę komunikacyjną na akwen lub powrót z niego i powodują że rejs nie dojdzie do skutku zwracamy koszty zaliczek i pełnych wpłat.
Wyżywienie i opłaty pokładowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową w wysokości 20 euro/osoba za dzień na zabezpieczenie wszystkich kosztów podczas rejsu (paliwo, opłaty portowe, gaz, pościel, koszty sprzątania).
Składka pokładowa jest niezmienna i nie podlega zwrotowi, bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób uczestniczących w rejsie.
Składka na wyżywienie jest ustalana i zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną.
Wysokość składki określamy na ok. 40zł lub 10euro dziennie – trzeba wziąć pod uwagę wyższy koszt zakupu artykułów spożywczych w Finlandii i Szwecji niż w pozostałych krajach europejskich.
Skipper nie bierze udziału w opłatach portowych oraz składka edzenie na jachcie.
Transport:
Pomagamy w szukaniu połączeń do Sztokholmu oraz Turku.
W szukaniu lotów będą również pomocne poniższe linki do linii lotniczych, obsługujących loty z Polski:
Ryanair - strona >>>
Wizzair - strona >>>
W poniższym linku znajdziesz informacje dotyczące organizacji samego już wyjazdu tj. Ogólnych Warunkach Umowy, pierwszego kontaktu z jachtem, co zabrać na rejs, gdzie i jak szukać lotów, sytuacja Covid w danym kraju, kwestia ubezpieczenia siebie na czas trwania rejsu. Zapraszamy