.Słoneczne rodzinne niezapomniane wakacje w Chorwacji

w roku 2021 przewidujemy tylko termin wrześniowy - zapraszamy do kontaktu.

W tym czasie proponujemy trase - Szibenik- Skradin - Vis - Bisevo - Hvar- Korcula-Szibenik.

Żeglarstwo i zabawa. Około 75 godin stażowych

Zapraszamy na rodzinny wyjazd wakacyjny na wody Adriatyku w Chorwacji. Do żeglowania z nami zachęcamy gorąco całe rodziny, grupy przyjaciół, jak również osoby samotnie planujące urlop. Chętnie pożeglujemy z wszystkimi, którzy kochają spędzać wakacyjny czas pod żaglami, jak również z tymi, którzy dopiero chcieliby zaszczepić jedną z tych najpiękniejszych pasji w sobie lub sercu swoich pociech. Rejsy z nami są wspaniałą alternatywą dla tradycyjnego spędzania czasu na lądzie. Z nami bliskość natury, morza, plaż, słońca, gwiazd i wszystkie związane z tą bliskością przyjemności, są zapewnione przez cały czas pobytu. Gwarancją bezpieczeństwa podczas rejsów z nami będzie dla Was nasze doświadczenie w prowadzeniu rejsów żeglarskich z różnorodnymi załogami po różnych akwenach Europy - od Bałtyku, Morza Północnego, Morza Śródziemnego aż po Ocean Atlantycki (aż do Wysp Kanaryjskich). Doświadczenie to budowaliśmy przez wiele ostatnich lat i chętnie podzielimy się wszelkimi szczegółami w trakcie kontaktu z nami.

Planujemy wypłynąć z portu Pirovac i udać się w żeglarską trasę uzależnioną od warunków wiatrowych, mając na celu odwiedziny wybranych miejsc z poniższego katalogu perełek tej części Adriatyku. Noclegi przewidujemy głównie w portach z pełnym węzłem sanitarnym oraz dostępnymi sklepami. Biorąc jednak pod uwagę dużą liczbę cichych, spokojnych kotwicowisk proponujemy również spędzenie nocy „na kotwicy” w kameralnym nastroju.

 

Proponowane miejsca:

Wyprawa do Skradiny na Krka

Tutejszym bezspornym rajem dla żeglarzy są wody morskie wokół wysp archipelagu Parku Narodowego Kornati. Ten „księżycowy park” zawdzięcza swoje miano specyficznemu urokowi górzystych i suchych, pozbawionych roślinności wysp. Liczne zatoczki o krystalicznie czystej wodzie w turkusowym odcieniu zachęcającą do nurkowania i poznawania podwodnej fauny i flory. To tutaj właśnie można rozkoszować się pięknym - niezmąconym światłem cywilizacji - gwieździstym niebem.

Dodatkową atrakcją w tej okolicy jest Park Krajobrazowy z zatoką Teleśćica, jednym z największych i najbardziej malowniczych zakątków Adriatyku z piaszczystymi plażami. Warto stąd udać się do pobliskiego bardzo ciepłego słonego jeziora Mir i zażyć kąpieli w słonej, unoszącej ciało wodzie lub spaceru wśród sosen dookoła jeziora. Zachód słońca nad archipelagiem podziwiany z jednego z punktów widokowych pozostanie na pewno niezapomnianym wrażeniem.

Bardzo atrakcyjnym punktem programu może być wpłynięcie w koryto rzeki Krka, nad którą malowniczo usytuowane jest historyczne miasto Sibenik z unikatową architekturą i wieloma zabytkami, gwarantującymi temu miastu miejsce na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wąwozy rzeki Krka doprowadzą nas do przepięknie położonej miejscowości Skradin, skąd możemy się udać na wycieczkę w górę rzeki do Parku Narodowego Krka, by podziwiać bajkowe wodospady i soczystą zieleń roślinności otaczającej te spektakularne kaskady wód rzeki Krka.

Na naszej trasie może również pojawić się jeszcze jedno przepiękne miasto-muzeum Trogir, przyjazna żeglarzom kolejna perełka UNESCO, gdzie można zapomnieć się całkowicie w wąskich uliczkach dostarczających wiele przepięknych motywów dla wszystkich pasjonatów fotografii.

Wyspa Brač - największa wśród wysp Dalmacji - odsłoni nam przepiękny widok na Adriatyk z najwyższego szczytu chorwackich wysp Vidova Gora (778 m n.p.m.). Najsłynniejsza piaszczysta plaża Chorwacji Zlatni Rat znajduje się właśnie na tej przepełnionej zielenią wyspie, która szczyci się również wieloma innymi pięknymi plażami, jaskiniami oraz gajami oliwnymi. 

Kolejnym skarbem jest Wyspa Hvar, opisywana jako najsłoneczniejsza wyspa Chorwacji dostarczająca wielu przyjemnych wrażeń na pięknych żwirkowych i piaszczystych plażach w kameralnych zatoczkach. Ponadto ciekawa architektura w połączeniu z upajającymi swym zapachem bezkresnymi polami lawendy i lasami świerkowymi zagwarantowała tej wyspie miano jednej z 10 najpiękniejszych wysp świata. Tutejsze znakomite wino z często nagradzanych winnic lokalnych na pewno zadowoli niejednego smakosza tego trunku.

Wyspa Vis słynie natomiast wśród odwiedzających z urokliwych plaż oraz przepięknego koloru morza. Swój rajski charakter wyspa zawdzięcza lokalnej przyrodzie nietkniętej przez długie lata zamknięcia tej wyspy. Dla młodszych uczestników wyspa oferuje wodne szaleństwa w czasie postoju w jednej z licznych zatok, a dorosłym skosztowanie lokalnego wina gatunku Vugava czy Issety – rakiji z ziół leczniczych rosnących na tej wyspie.

Nieopodal wyspy Vis leży kolejny cud natury - Wyspa Bisevo, przyciągający między innymi swoją piękną Błękitną Grotą. Można w niej podziwiać fantastyczny efekt gry światła odbijającego się od dna morskiego i oświetlającego grotę przez pryzmat błękitnej wody. Przy sprzyjającej pogodzie można również miło spędzić czas zatrzymując się w zatoce Porat przy jednej z dużych piaszczystych plaż. Dla chętnych zwiedzania jaskini wyspa Bisevo kryje nadłuższą w Chorwacji Niedzwiedzią Jaskinię (ok. 160m), którą można podziwiać pokonując jej trasę pontonem. Absolutnie śródziemnomorski charakter również tej wyspie dodają gaje oliwne oraz winnice z winoroślą Plavac, wykorzystywaną do produkcji słynnego wina.

Flotylla jachtów

Jedną z form żeglowania, na którą bardzo serdecznie zapraszamy, to wspólne pokonywanie morskich mil w zorganizowanej flotylli jachtów. Możesz dołączyć do naszej załogi jachtu prowadzącego flotylle. Możesz również, jeśli posiadasz patent, poprowadzić swój jacht ze swoją załogą w naszej flotylli. Opcja ta jest szczególnie doceniana przez osoby, które posiadając uprawnienia jeszcze czują potrzebę pomocy doświadczonego skippera lub po prostu chcą dobrze się bawić w towarzystwie innych jachtów pełnych osób z tą samą pasją żeglarską. Chętnie pomożemy w czarterze jachtu, w organizacji trasy, będziemy wspierać Cię przy manewrach – będziesz pod naszym stałym nadzorem. Oferujemy wiele atrakcji, świetną atmosferę i super zabawę, przy równoczesnym nabywaniu cennych doświadczeń i podnoszeniu poziomu umiejętności. Program całej wspólnej imprezy ustalamy oczywiście jeszcze przed rejsem.

Wyżywienie i kasa pokładowa 

Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na wspólne wydatki 120 euro/osoba.

Składka pokładowa nie podlega zwrotowi i jest wyliczona na zabezpieczenie wszystkich powyższych wydatków. W przypadku wyższych kosztów na eksploatacje jachtu składka również nie podlega podwyżce.

Składka na jedzenie jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną.

Skipper nie bierze udziału w opłatach portowych oraz składkach na jedzenie na jachcie.

Kaucja zwrotna:

Przed rozpoczęciem rejsu zbieramy od wszystkich członków załogi kaucje w wysokości 50 euro lub 250 zł. Zabezpiecza ona uszkodzenia i straty sprzętowe powstałe w czasie rejsu spowodowane nieumiejętnym oraz niedbałym jego używaniem. W przypadku braku jakichkolwiek strat kaucja jest w całości zwracana.
Informacje dodatkowe:

W czasie rejsu można uzyskać ok. 65 godzin stażowych  w opini dla PZŻ.

Szkolenie na patent JSM:

Na rejsie istnieje możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent Jachtowego Sternika Morskiego. W pakiecie otrzymujecie internetową platformę e-learning do nauki własnej oraz praktyczne nauczanie prowadzenia jachtu, bezpieczeństwa na jachcie, obsługi ożaglowania, obsługi silnika, budowy jachtu, manewrowania jachtem (zwroty).

Koszt szkolenia wstępnego to 700 zł

Drugą część szkolenia na patent (3 dni) przeprowadzamy w porcie w Gdyni na jednostce Bavaria 44. Zakres szkolenia to: intensywna manewrówka portowa w ciasnym porcie (codziennie - 8 godzin), warsztaty nawigacyjne (2 dni po 4 godziny), otrzymujesz książkę Jachtowy Sternik Morski.

Koszt szkolenia uzupełniającego to 700 zł

W czasie szkolenia w Gdyni każdy z kursantów ma zapewniony nocleg. Egzamin państwowy odbywa się po zakończeniu kursu w piątek.

Informacje na temat szkoleń na patent JSM TUTAJ >>>

Czym pływamy:
Planujemy rejs na 2-3 jednostki po 10 osób Bavaria 42-46, Elan 50  lub inne w zależności od dostępności.
Transport na akwen:
Samodzielny do mariny w Pirovać. W przypadku rejsu dzielonego udzielamy wszystkich wskazówek telefonicznie.

W przypadku rejsu wrześniowego, ruszamy z Mariny w Szybeniku (Marina Mandalina). Dla osób dojeżdżających samochodami, na terenie mariny jest parking w cenie 60 euro z tydzień.

W poniższym linku znajdziesz  informacje dotyczące organizacji samego już wyjazdu tj. Ogólnych Warunkach Umowy, pierwszego kontaktu z jachtem, co zabrać na rejs, gdzie i jak szukać lotów, sytuacja Covid w danym kraju, kwestia ubezpieczenia siebie na czas trwania rejsu. Zapraszamy

Terminy Rejsów

 

Organizujemy rejsy na zamówienie - skontaktuj sie z Nami

Nr Rejsu

Akwen

Termin rejsu

Cena rejsu

ilość miejsc

Chorwacja 1

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Grupa Morskie Szwędaki

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek