Rejsy wakacyjne na Balearach

Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera

 

Rejsy w okresie letnim, po akwenie wysp Balearów zaliczamy do typowo wakacyjnych. Do rejsów zachęcamy pojedyńcze osoby, rodziny, znajomych. Nie wymagamy znajomości żeglarskich ale dużego uśmiechu. Przepiękne tereny wysp takich jak: Majorka, Minorka, Cabrera, Ibiza, Formentiera wypełnią Wasze wakacyjne wspomnienia. Samą trasę rejsu planujemy już po zaokrętowaniu. Uzależniona jest przede wswzystkim od warunków atmosferycznych, ale również jak i od waszych marzeń. Pamiętajmy, że to kapitan odpowiada za wasze bezpieczeństwo i to on podejmuje ostateczną decyzję. Maksymalna ilość godzin jaką uzyskacie to 65 do stażu kapitańskiego. Plaże, woda, ciepłe powietrze, wycieczki, widoki same zapewnią relaks dla ciała i ducha. Zapraszamy do udziału na wyprawy samochodami oraz skuterami po wyspach. Wyspy te kryją w sobie przepiękne zakątki których nie zobaczymy z samej wody.

Rejsy na Balearach organizujemy wspólniez Adamem Stefanskim -  kapitanem, na jachcie Cyklades 50.5 oraz właścicielem firmy Royalty Cruises.

Majorka

Wypsa o długości lini brzegowej około 160 Mm. Przepiękne klify skrywające malownicze widoczki i ukryte porty. Ilość miejsc do zwiedzania powoduje to iż, nie jesteśmy w stanie objechać całej wyspy oraz zwiedzić wszystkiego w czasie 7 dni. Ponadto bardzo dużo punktów widokowych, jskiń, zatok, tras samochodowych oraz kolejowych. Wszystkie trasy pomiędzy lasami i sadami pomarańczy których to Majorka jest najwięszym  producentem w europie. O kuchni nie wspomnę. Jako kraj wyspiarski polecam ośmiornice, krewetki i ryby.- to już ocenicie na miejscu. Główne miasta portowe to: Palma de Malorca, Antrx, Port de Soller, Porto Colom,Porto Cristo, Alcudia, Pallenca. Jakże różne wybrzeże z każdej jej strony pociąga Nas do odkrywania nowego. Wyspę Majorkę proponujemy zwiedzać wraz w Wyspą Cabrera - przepięknym , dzikim rezerwatem przyrody lub wyspą Minorką. Tak właśnie ustalamy trasy.

Minorka

Wyspa Minorka położona jest na północy archipelagu Balearów i skrywa w sobie zabytki do których dotrzemy samochodami. Sam nocleg w ukrytym wąwozie który prowadzi do miasta Cytadela lub w przepięnknych, osłoniętych od wiatru zatokach umieszczonych na południu wyspy.

Patrząc na Minorkę aż trudno uwierzyć, że jest jeszcze takie miejsce na ziemi. Miejsce wciąż nie w pełni odkryte, w którym królewskie berło dzierży natura o swoim najpiękniejszym obliczu. Minorka jest drugą pod względem wielkości wyspą Balearów. Skutecznie ukrywa się jednak w cieniu swojej większej siostry, Majorki, bo, co ciekawe, należy jednocześnie do najrzadziej odwiedzanych wysp archipelagu. Nienadmiernie skomercjalizowana wciąż zachowuje swoją pierwotną dziewiczość. O to, by tak się stało zadbało zresztą UNESCO, które w 1993 r. uczyniło ją chronionym rezerwatem biosfery. Nic dziwnego, że wielu uznaje Minorkę za najbardziej autentyczną wyspę Balearów.

Ibiza

Wyspa oddalona od Majorki w kierunku południowym o nie całe 10 godzin żeglugi. Ibiza to jedno z najbardziej imprezowych miejsc nie tylko w Hiszpanii, ale i w całej Europie. Wyspa ta, należąca do archipelagu Balearów, słynie z doskonałych klubów, gdzie występują gwiazdy z całego świata. Kultowe miejsce do wypoczynku w portach to Elvisa (stolica Ibizy) nad którę to ktuluje stary zamek oraz San Antonio. W portach obfite życie nocne wśród klubów muzycznych. Przepiękne widoki zachodów słońca przy klubowej muzyce wykonywanej przez znane gwiazdy. Sama wyspa charakteryzuje się przepięknymi punktami widkowymi oraz błękitną wodą. W efekcie stała się swoistym, popkulturowym symbolem oraz synonimem dobrej zabawy, plaż i słońca. Bo Ibiza to także wymarzone miejsce na wakacje. Oczywiście pod warunkiem, że nie przeszkadzają Ci tłumy (dlatego też jesteśmy na jachtach). Pobyt na Ibizie zawsze łączymy z wyprawą na wyspę Formentera.

Formentera

Wyspa w tysiącami przepięknych, piaszczystych plaż. Plaże zaliczane są do TOP 1 europy. Przepiękne kotwicowiska i bojkowiska z błękitną wodą zaskoczą całą załogę. Na wyspie, w porcie La Savina oczywiście wycieczki samochodowe, quadow i na skuterach. Przepiękne punkty widokowe z latarniami oraz ukrytymi jaskiniami wartymi do zwiedzania. W międzyczasie oczywiście plażowanie. Formentera jest czwartą, największą wyspą na Balearach. Polecamy

 

Och ten Nasz Jacht

Na czym pływamy:

Cyklades 50.5

Jacht przystosowany do żeglugi oceanicznej, wyposażony we wszystkie niezbędne środki ratunkowe. Jacht zabiera 12 osób i jest wyposażony w 5 kabin dwuosobowych, 3 łazieki z toaletami oraz osobną kabinę prysznicową. Olbrzymi pokłd. Ten standard zapewnia nam swobodę poruszania się na nim. Zapewniając dodatkowy komford, kapitan zapewnia nam ponton z silnikiem, dmuchaną deskę do płuwania z wiosłem, ekspres dokawy oraz kostkarkę do lodów. Nie wspominamy już o czystej pościeli. Załoga zabiera ręczniki swoje.

Ożaglowanie: jachtu to 110m2, siknik 75kw, agregat prądotwórczy. Napięcie stałe na morzu 12v.na lądzie 220 volt

Zbiornik paliwa 400 l. oraz 3 zbiorniki na słodką wodę o łącznej pojemności 1000 litrów.

Cyklades 50.5

Koszty rejsu: 

Według cennika w tabelce na dole strony.

Koszty dodatkowe: 

Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na wspólne wydatki 150 euro/osoba.

Składka pokładowa nie podlega zwrotowi ani podwyżce bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób w rejsie.

Zabezpiecza takie wydatki jak:: porty, paliwo, pościel, sprzątanie jachtu, gaz, silnik do pontonu, deskę.

Składka na jedzenie jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną.

Skipper nie bierze udziału w opłatach portowych oraz składkach na jedzenie na jachcie. Wielkość składki wyżywieniowej zależy tylko i wyłącznie od załog. Alkohol nie jest wliczany w składkę wyżywieniową i każdy pokrywa wydaatek indywidualnie.

Kaucja zwrotna:

Brak.

Transport na akwen:
Ceny przelotu na akwen kszałtują się w granicach od 450 do 900 zł w dwie strony w zalezności od terminu zakupu biletów lotniczych. Pomagamy w zakupie biletów i organizacji wyjazdu.

Port zaokrętowania na Majorce to Palma De Malorca - port ustalamy 

Szkolenie na patent JSM:

Na każdym z naszych rejsów jest możliwośći odbyci szkolenia wstępnego na patent  Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika morskiego w cenie 700 zł

Wszystkie informacje uzyskasz TUTAJ >>>>

W poniższym linku znajdziesz  informacje dotyczące organizacji samego już wyjazdu tj. Ogólnych Warunkach Umowy, pierwszego kontaktu z jachtem, co zabrać na rejs, gdzie i jak szukać lotów, sytuacja Covid w danym kraju, kwestia ubezpieczenia siebie na czas trwania rejsu. Zapraszamy

Nuner rejsu

Termin rejsu

Start rejsu

Koszt rejsu

wolne miejsca

Majorka 1

09 lipca - 16 lipca

Alicante -Palma de Malorca

2200 zł

brak miejsc

Majorka 2

16 lipca - 23 lipca

Palma de Malorca

2200 zł

brak miejsc

Majorka 3

23 lipca - 30 lipca

Palma de Malorca

2200 zł

brak miejsc

Majorka 4

30 lipca - 06 sierpnia

Palma de Malorca

2200 zł

7

Majorka 5

06 sierpnia - 13 sierpnia

Palma de Malorca

2200 zł

brak miejsc

Majorka 6

13 sierpnia - 20 sierpnia

Palma de Malorca

2200 zł

1 miejsce

Majorka 7

20 sierpnia - 27 sierpnia

Palma de Malorca

2200 zł

brak miejsc

Majorka 8

27.08-3.09.2022

Palma de Malorca

2200 zł

6 miejsc

Majorka 9

3 - 10.09.2022

Palma de Malorca - Walencja

2000 zł

brak miejsc

Terminy Rejsów

Grupa Morskie Szwędaki

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek