Rejsy dla wytrwałych

 

Teneryfa - Gibraltar - Malaga - Majorka - Sardynia - Sycylia - Półwysep Peloponez - Ateny

`Wszystkich chętnych, którzy chcą przeżyć przygodę na dużej wodzie, sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie, nabrać doświadczenia w prowadzeniu jachtu oraz podejmować decyzje w trudnych warunkach zapraszamy z Nami. Przygotowaliśmy rejs cztero etapowy w czasie 5 tygodni. Trasa etapów prowadzi z Teneryfy przez Gibraltar - Malaga - Majorka - Sardynia - Sycylia - Morze Jońskie - półwysep Peloponez do Aten. Całość trasy dzielimy na 4 etapy 7-10 dniowe, długość całej trasy to 2540 Nm. Przewidywana długość 1 etapu to około 570 Nm, co stanowi około 100 godzin rejsowych na opini dla PZŻ na stopnie żeglarskie. W trakcie rejsu wstępne szkolenia żeglarskie dla chętnych (opcja dodatkowo płatna) na patent jachtowy sternik morski (informacja na dole strony).

Zapraszamy na poszerzoną manewrówkę portową na jachcie Bavaria 44 w Gdyni na terenie portu jachtowego.  Oferta >>>

 

Etap Pierwszy

Teneryfa - Gibraltar (10 dni)

Zapraszamy na etap na wodach pływowych. Najdłuższy odcinek przed nami. Teraz będą prądy i wody pływowe, potrzebne do rejsu stażowego na patent Kapitan Jachtowy. Tu tabele, tabele i jeszcze raz tabele. Każdy sie pyta, po co - przecież jest ploter. No tak - a jak wysiądzie? wtedy to nazywa się gong !!! - nie jeden to przeżył i z pokorą siada do map papierowych. Oczywiście te nauki otrzymacie podczas rejsu. Dla chętnych samodzielne prowadzenie rejsu.

Całość etapu to 760 Mm i około 130 h do opini PZŻ.

Etap Drugi

Gibraltar - Majorka (7 dni)

Co tu dalej pisać - dalej oramy. Po drodze przepiękne porty Hiszpanii: Ibiza, Majorka. Cudowne miejsca, kto nie był powinien tam zawitać choć na chwilę. Może wrócicie tu za jakiś czas inną porą. Towarzyszące delfiny będą umilać nam swoim widokiem drogę. Poza tym nauka i zdobywanie doświadczenia pod nadzorem skippera.

Całość etapu to 490 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Etap Trzeci

Majorka - Sycylia (Palermo) (9 dni)

W tym etapie po drodze będzie tylko wybrzeże Sardyni - miasto Cagliari. Po wypłycięciu pozostają w nocy gwiazdy i księżyc, a w dzień słońce. Polecamy niezapomniane wschody i zachody słońca. Poróbcie ładne fotki - napewno je zamieścimy w naszych galeriach.

Całość etapu to 540 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Etap Czwarty

Sycylia (Palermo) - Ateny (9 dni)

Przed nami Włochy. Przepiękne Wyspy Liparyjskie z dymiącymi wulkanami, wybrzeże Sycylii i piękne morze. W przypadku ładnej pogody, która nie opóźni rejsu, wyprawa na Maltę lub Zakyntos. Niestety Kanał Koryncki jest zamknięty, dlatego będziemy opływali półwysep Peloponez. Dalej wpadamy na Zatokę Sarońską i prosto do Aten.

Całość etapu to 620 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Ważne informacje:

Wszystkie terminy prosimy potwierdzać telefonicznie. W przypadku sprzyjającej pogody lub niepogody czas trwania etapów może ulec zmianie,  w razie ich wydłużenia cena pozostaje bez zmiany. Ze względu na charakter rejsu (rejs etapowy) i nieprzewidywalność pogody nie jesteśmy w stanie precyzyjnie ustalić wszystkich portów zaokrętowania oraz wyokrętowania. Z tego też powodu zakup biletów proponujemy robić po konsultacji z nami.

Szkolenie na patent JSM:

Na każdym z naszych rejsów jest możliwośći odbycia szkolenia wstępnego na patent Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 700 zł

Wszystkie informacje uzyskasz TUTAJ >>>>

Wyżywienie i opłaty portowe:

Składka na jedzenie na osobę wynosi około 70 euro na osobę - załoga sama, według swoich potrzeb kupuje wyżywienie na czas rejsu.

Składka pokładowa wynosi  130 euro na osobę (głównym wykładnikiem jest zużyte paliwo). W skład składki wchodzą opłaty portowe, paliwo do jachtu, pościel. Skipper nie bierze udziału w składce pokładowej i na jedzenie.

Koszty etapu: 
Koszt za jeden etap według cennika poniżej w tabeli.

Przeloty : 

Koszty przelotów kształtują się na poziomie od 300 zł do 800 zł w dwie strony. Pomagamy w znalezieniu tanich lotów.

Możliwe, że o czymś nie napisaliśmy. Dzwońcie! Z przyjemnością z Wami porozmawiamy i zaproponujemy konkretne rozwiązanie. Czekamy na Wasz kontakt.

Czym płyniemy: 
Rejs odbywa się na  jachcie 12 osobowym - Bavaria Cruiser 51 z 2016 roku ze stajni Rinia Yachting w Grecji.

Jacht przystosowany do rejsów oceanicznych (SOLAS A), wyposażony w plotery Garmin, Navtex, ster strumieniowy, ogrzewanie, tratwę ratunkową, środki ratunkowe pasy oraz kamizelki, w pełni wyposażony kambuz, pościel.

Dane techniczne:

Ożeglowanie -130 m2

Zbiornik paliwa 340 litrów + zapas 300 litrów

Zbiornik wody - 3 zbiorniki po 250 litrów.

Długość 14,98, szerokość 4,75, zanużenie 1,90

 

Na tej mapie znajdziesz Nas wszędzie na morzu.

W poniższym linku znajdziesz  informacje dotyczące organizacji samego już wyjazdu tj. Ogólnych Warunkach Umowy, pierwszego kontaktu z jachtem, co zabrać na rejs, gdzie i jak szukać lotów, sytuacja Covid w danym kraju, kwestia ubezpieczenia siebie na czas trwania rejsu. Zapraszamy

Terminy Rejsów

Numer rejsu

Data etapu

Trasa etapu

Cena za etap

Bavaria 51/Elan 45

Powrót 1

12-22.03.2022

Teneryfa - Gibraltar

1750 zł

1 miejsce mesa / 1 kabina

Powrót 2

22-29.03.2022

Gibraltar - Majorka

1500 zł

2 + 1 miejsce mesa

Powrót 3

29.03-07.04.2022

Majorka - Palermo

1500 zł

1 miejsce mesa

Powrót 4

07-16.04.2022

Palermo - Ateny

1750 zł

brak miejsc

Grupa Morskie Szwędaki

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek