Rejsy dla wytrwałych

 

Lanzarote - Gibraltar - Malaga - Majorka - Sardynia - Sycylia - Morze Jońskie - Kanał Koryncki - Ateny

`Wszystkich chętnych, którzy chcą przeżyć przygodę na dużej wodzie, sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie, nabrać doświadczenia w prowadzeniu jachtu oraz podejmować decyzje w trudnych warunkach zapraszamy z Nami. Przygotowaliśmy rejs cztero etapowy w czasie 5 tygodni. Trasa etapów prowadzi z Lanzarote, poprzez Gibraltar - Malaga - Majorka - Sardynia - Sycylia - Morze Jońskie - Kanał Koryncki do Aten. Całość trasy dzielimy na 4 etapy 9-10 dniowe, długość całej trasy to 2540 Nm. Przewidywana długość 1 etapu to około 570 Nm, co stanowi około 100 godzin rejsowych na opini dla PZŻ na stopnie żeglarskie. W trakcie rejsu szkolenia żeglarskie dla chętnych (opcja dodatkowo płatna) na patent: żeglarz jachtowy oraz jachtowy sternik morski.

Zapraszamy na poszerzoną manewrówkę portową na jachcie Bavaria 44 w Gdyni na terenie portu jachtowego.  Oferta >>>

Ważne informacje:

Wszystkie terminy prosimy potwierdzać telefonicznie. W przypadku sprzyjającej pogody lub niepogody czas trwania etapów może ulec zmianie,  w razie ich wydłużenia cena pozostaje bez zmiany. Ze względu na charakter rejsu (rejs etapowy) i nieprzewidywalność pogody nie jesteśmy w stanie precyzyjnie ustalić wszystkich portów zaokrętowania oraz wyokrętowania. Z tego też powodu zakup biletów proponujemy robić po konsultacji z nami.

Szkolenie na patent JSM:

Na rejsie istnieje możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent Jachtowego Sternika Morskiego. W pakiecie otrzymujecie internetową plaptformę e-learning do nauki własnej oraz praktyczne nauczanie prowadzenia jachtu, bezpieczeństwa na jachcie, obsługo ożaglowania, obsługi silnika, budowy jachtu, manewrowania jachtem (zwroty).

Koszt szkolenia wstępnego to 700 zł

Drugą część szkolenia na patent (3 dni) przeprowadzamy w porcie w Gdyni na jednostce Bavaria 44. Zakres szkolenia to: intensywna manewrówka portowa w ciasnym porcie (codzieńnie - 8 godzin), warsztaty nawigacyjne (2 dni po 4 godziny), otrzymujesz książkę Jachtowy Sternik Morski.

Koszt szkolenia uzupełniającego to 700 zł

W czasie szkolenia w Gdyni każdy z kursantów ma zapewniony nocleg. Egzamin państwowy odbywa się po zakończeniu kursu w piątek.

Informacje na temat szkoleń na patent JSM TUTAJ >>>

Wyżywienie i opłaty portowe:

Składka na jedzenie na osobę wynosi około 70 euro na osobę - załoga sama, według swoich potrzeb kupuje wyżywienie na czas rejsu.

Składka pokładowa wynosi około 130 euro na osobę (głównym wykładnikiem jest zużyte paliwo). W skład składki wchodzą opłaty portowe, paliwo do jachtu, pościel. Skipper i instruktor nie bierze udziału w składce pokładowej i na jedzenie.
Czym płyniemy: 
Rejs odbywa się na nowym jachcie 12 osobowym - Bavaria Cruiser 51 z 2016 roku - wyposażonym w plotery Navtex, Radar, ster strumieniowy, ogrzewanie, tratwę ratunkową, kamizelki pneumatyczne, w pełni wyposażony kambuz, pościel. Jacht ma uprawnienia do poruszania sie w strefie oceanicznej A.

Koszty etapu: 
Koszt za jeden etap to 1400-1600 zł według cennika.

Przeloty : 

Koszty przelotów kształtują się na poziomie od 300zł do 800zł w dwie strony. Pomagamy w znalezieniu tanich lotów.

Możliwe, że o czymś nie napisaliśmy. Dzwońcie! Z przyjemnością z Wami porozmawiamy i zaproponujemy konkretne rozwiązanie. Czekamy na Wasz kontakt.

 

Na tej mapie znajdziesz Nas wszędzie na morzu.

Etap Pierwszy

10 dni

Lanzarote - Gibraltar

Zapraszamy na etap na wodach pływowych. Najdłuższy odcinek przed nami. Teraz będą prądy i wody pływowe, potrzebne do rejsu stażowego na patent Kapitan Jachtowy. Tu tabele, tabele i jeszcze raz tabele. Każdy sie pyta, po co - przecież jest ploter. No tak - a jak wysiądzie? wtedy to nazywa się gong !!! - nie jeden to przeżył i z pokorą siada do map papierowych. Oczywiście te nauki otrzymacie podczas rejsu. Pierwszy port planujemy w Gibraltarze. Dla chętnych samodzielne prowadzeie rejsu.

Całość etapu to 760 Mm i około 130 h do opini PZŻ.

Etap Drugi

7 dni

Gibraltar - Majorka

Podczas etapu szkolenie na patent Jachtowego Sternika Morskiego oraz na koniec etapu egzamin państwowy z zaświadczeniem do PZŻ !!!

Co tu dalej pisać - dalej oramy. Po drodze przepiękne porty Hiszpanii: Ibiza, Majorka. Cudowne miejsca, kto nie był powinien tam zawitać choć na chwilę. Może wrócicie tu za jakiś czas inną porą. Towarzyszące delfiny będą umilać nam swoim widokiem drogę. Poza tym nauka i zdobywanie doświadczenia pod nadzorem instruktorów żeglarstwa oraz egzaminatora.

Całość etapu to 490 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Etap Trzeci

9 dni

Majorka - Sycylia (Palermo)

W tym etapie po drodze będzie tylko wybrzeże Sardyni - miasto Caglian. Następnym przystankiem, kończącym etap jest wyspa Majorka i jej porty. Po wypłycięciu pozostają w nocy gwiazdy i księżyc, a w dzień słońce. Polecamy niezapomniane wschody i zachody słońca. Poróbcie ładne fotki - napewno je zamieścimy w naszych galeriach.

Całość etapu to 540 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Etap Czwarty

9 dni

Sycylia (Palermo) - Ateny

Przed nami Włochy. Przepiękne Wyspy Liparyjskie z dymiącymi wulkanami, wybrzeże Sycylii i piękne morze. W przypadku ładnej pogody która nie opóźni rejsu, wyprawa na Maltę. Po przepłynięciu Morza Jońskiego przywitają nas wyspy w Grecji. Zakyntos, zatoka Koryncka, kanał Koryncki. Dalej wpadamy na Zatokę Sarońską i prosto do Aten.

Całość etapu to 620 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Terminy Rejsów

Numer rejsu

Data etapu

Trasa etapu

Cena za etap

Ilość miejsc

Powrót 1

12-22.03.2022

Teneryfa - Gibraltar

1600 zł

9

Powrót 2

22-29.03.2022

Gibraltar - Majorka

1400 zł

8

Powrót 3

29.03-07.04.2022

Majorka - Palermo

1500 zł

10

Powrót 4

07-16.04.2022

Palermo - Ateny

1700 zł

10

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek