Rejsy żaglowcem Bryza H

poznaj prawdziwy smak morza

Twoja szansa na przeżycie pięknego żeglarstwa w jego klasycznej odsłonie....
Zapraszamy na rejsy klasycznym żaglowcem keczowo gaflowym po wodach Morza Bałtyckiego. Podczas rejsu przeniesiemy się w czasy dawnego żeglarstwa morskiego z lat sześćdziesiątych. "Dwupatyk" z ożaglowaniem gaflowym zadba o naszą kondycję fizyczną, gwarantując wciąganie żagli wyłącznie siłą naszych własnych mięśni, bez pomocy kabestanów. Zapach starego kadłuba oraz maszynowni przywiedzie nam wyobrażenie o ciężkiej pracy każdego żeglarza, a okazała masa żaglowca i grubość jego cum poświadczą walkę sił oddziaływujących na tym pięknym żaglowcu.


Trochę Historii:
Statek ratowniczy BRYZA zbudowany został w 1952 w Pucku przez tamtejszą Rybacką Bazę Remontową. Przez lata służył Polskiemu Ratownictwu Okrętowemu, towarzysząc operacjom wydobycia wraków. Po zakończeniu służby w 1983 roku BRYZĘ nabył prywatny armator - Waldemar Heisler - i w ciągu kilkunastu lat przebudował stary kadłub na dzielny statek żaglowy. Wówczas też nazwę jednostki rozszerzono o literę H symbolizujacą nazwisko właściciela. Mimo tradycyjnego takielunku BRYZA H ma mocny silnik i nowoczesne wyposażenie nawigacyjne oraz eleganckie i wygodne wnętrze. Zmian i remontu dokonano w roku 2000, a w roku 2019 przeprowadzono dodatkowo wymianę jego masztów. W rejsach pełnomorskich może wziąć udział 14 osób, a w rejsach dziennych drugie tyle chętnych tej pięknej przygody.
Jacht ten jest jedną z niewielu polskich jednostek żaglowych zbudowanych z drewna.

Pragniemy również zaznaczyć, iż żaglowiec dostał, jako jeden z nielicznych, "List Morski" do Prezydenta Miasta Gdańska w 2008 roku, który to prezentujemy na stronie.

DANE TECHNICZNE JACHTU
Długość: 18,88 m (max.23,88)
Szerokość: 5,32 m
Zanurzenie: 2,8 m
Typ ożaglowania: kecz
Powierzchnia ożaglowania: 165 m²
Kadłub: drewno
Silnik: DELFIN, Zakłady Mechanicznie w Pucku
Moc silnika: 160 KM
Waga całkowita brutto: 49 ton
Liczba koi: 12-14 (w 2-3 osobowych kabinach) i 30 osób podczas żeglugi dziennej oraz w akwenach treningowych

Przebieg rejsu:

Rejsy po Morzu Bałtyckim uzależniamy przede wszystkim od panujących warunków pogodowych. W miarę możliwośći realizujemy zamierzone kierunki, korygując delikatnie nasze plany w przypadku złej prognozy wiatrowej. Wszystkie te decyzje podejmujemy ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo oraz komfort rejsu.
W przypadku rejsów etapowych, ukierunkowanych na udział w zaplanowanych wydarzeniach typu Hanse Sail w Rostocku, Baltic Sail czy inne, kierunek rejsu oraz czas rejsu pozostaje bez zmian. Ulec zmianie mogą tylko porty, które zostały zaplanowane jeszcze przed rejsem. Na rejsach wdrażamy oczywiscie system wachtowy łącznie z wachtami kambuzowymi. Czekają nas prace bosmańskie, nawigacja, sterowanie oraz wiele pracy przy linach i żaglach, czyli wspaniała żeglarska codzienność. Nie zabraknie oczywiście szant i zabawy. Mile widziane stare stroje żeglarskie i pirackie. Wchodząc do portów budzimy podziw. W czasie rejsu do Rostocku na Hanse Sail 2020 dwa dni zabawy w gronie około 40-stu innych żaglowców.
Jeśli jesteście zainteresowani lub zdecydowani na nasze propozycje rejsowe, skorzystajcie z formularza zgłoszeniowego lub kontaktujcie się z nami telefonicznie lub mailowo.

 

Jeśli macie własny pomysł na jednodniową lub wielodniową, niecodzienną przygodę na żaglowcu dla Waszej rodziny, przyjaciół lub pracowników, na event w gronie bliskich, czy wspólne integrujące żeglowanie, kontaktujcie się z nami bezpośrednio. Stworzymy dla Was specjalną propozycję realizacji Waszego żeglarskiego pomysłu.

Dane kontaktowe w zakładce Kontakt

Rejsy:

Rejs 1   7 dni 5-12.06.2021

Rejs 2  W przygotowaniu

Wyżywienie i kasa pokładowa 

Składka na kasę pokładową nie powina przekroczyć

przy rejsie weekendowym 2 dniowym 150 zł

przy rejsie 4 dniowym 300 zł

przy rejsie 7 dniowym 450 zł

W skład składki pokładowej wchodzą:

- zakup paliwa do jachtu

- przeważająca część składki, opłaty portowe, opłata za nadzór nad jachtem dla Bosmana - stałe wynagrodzenie dzienne, sprzątanie po rejsie,

Na jedzenie jest odzielna składka w zależności od zachcianek załogi :)
Informacje dodatkowe:

W czasie rejsu można uzyskać od 60 do 110 godzin do opini żeglarskiej.
Transport na akwen:
Jeśli nie zostanie to ustalone wcześniej przed rejsem, portami wyjścia i powrotu jest port we Władysławowie (rejsy łączone - port macierzysty w Gdańsku na rzece Motławie w marinie Gdańsk)

Terminy Rejsów

 

Nr Rejsu

Akwen

Termin rejsu

Cena rejsu

ilość miejsc

Bryza 1

Gdańsk -Szwecja -Gdańsk

5-12.06.2022

2000 zł

2

Bryza 2

Bałtyk

 
 
 

Grupa Morskie Szwędaki

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek