Seszele - Rajskie Plaże

14 dniowy rejs pomiędzy wyspami archipelagu Seszele na luksusowym katamaranie

odkrywamy nowe kierunki

Chyba każdy, komu udało się spędzić chociaż kilka dni na wyspach archipelagu Seszeli szuka słów, by jak najtrafniej ująć ich czar.

Raj… tak określanym jest pejzaż wysp leżących w strefie równikowej 1600 km od wybrzeża Afryki, na który składa się głęboki błękit nieba, turkusowa idealnie przejrzysta woda, soczysta zieleń bujnej roślinności, ciepły brąz typowych dla tych wysp wielkich granitowych głazów i prawie świetlista biel niezaludnionych plaż….

Spośród 115 wysp archipelagu wiele takich malowniczych miejsc odwiedzić można na wyspie Mahé. Jej plaże, wśród nich Anse Soleil, Beau Vallon, Intendance, Carana Beach przyciągają swoją magią… Wtapiając się natomiast w głąb wyspy ukojenie w cieniu i towarzystwie bujnej przyrody lasu równikowego znaleźć można spacerując po największym na Seszelach Parku Narodowym Morne Seychellois.

Wyspa Praslin przyciąga nie tylko równie pięknymi plażami Anse Lazio, czy Anse Georgette, lecz również bogactwem Parku Narodowego Valleé de Mai. To tutaj można zmierzyć się z wagą (dochodzącą nawet do 30 kg) owocu i nasienia endemicznie występującej tylko tutaj, oraz na wyspie Curieuse, kokosowej palmy seszelskiej  Coco de Mer, kształtem przypominającego wygląd pośladków…

Curieuse Island to następna wielka przygoda i spotkanie ze swobodnie wędrującymi gigantycznymi żółwiami Aldabra, palmami Coco De Mer, bagnami mangrowymi pełnymi wielkich krabów i lasami namorzynowymi w parku Curieuse Marine National Park.

W powiązaniu z archipelagiem seszelskim nie sposób pominąć, dla wielu najpiękniejszej z wysp La Digue. Zwiedzając tę wyspę rowerowo można wśród pól waniliowych i lasów deszczowych dotrzeć do jej pełnych uroku plaż: Anse Réunion, Anse Source D’argent, Anse Cocos, Petit Anse, Grand Anse. Czasami można tutaj natknąć na pary, które właśnie te miejsca wybrały sobie na romantyczne wyznanie miłości, czy nawet ślub przy szumie fal...

Walory tych wysp, karmiąc również pozostałe zmysły, wzbogaca cudownie łagodny klimat z przyjemną temperaturą wody typową dla wód Oceanu Indyjskiego, pełnego mieniących się różnorodnymi barwami ryb, dając wrażenie nurkowania w bezkresnym akwarium… Spacer po plaży, świeże mleczko kokosowe bezpośrednio z orzecha przyozdobionego jednym z tutejszych pięknych kwiatów, pyszne kreolskie potrawy, czy rum takamaka stanowią przyjemny akcent kończący każdy pełen wrażeń dzień. Sen pod niebem pełnym gwiazd i następujący po nim poranek w jednej z przepięknych lagun rozbudzi na pewno apetyt na dalsze przygody i wrażenia….

 

Na naszym rejsie planujemy odwiedzić wszystkie te cudowne miejsca startując z Mahé…. Poruszanie między wyspami i zwiedzanie jak największej ilości cudownych miejsc, dla chętnych spanie pod gwieździstym niebem, umożliwi nam komfortowy przestrzenny katamaran. Planujemy noce spędzać w pięknych miejscach z dala od portów, by podziwiać przepiękne zachody słońca a ranem zażywać kąpieli i obserwować bogatą florę oceanu (koniecznie trzeba zabrać maski do snorkling’u i płetwy).

Wyżywienie i składka burtowa:

.................................................................................
 Wszystkie informacje uzyskasz pod nr. telefonu oraz kontakcie e- mail w zakładce kontakt.

Informacje dodatkowe: 
.......................................................................................

Czym pływamy oraz skąd starujemy
Tamte rejony dysponują tylko katamaranami:

Wypływamy z wyspy......................miasta ..........................

Koszty rejsu: 

Według cennika w opisie rejsu.

Koszty dodatkowe: 

Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na wspólne wydatki około ............................... euro na:

- ubezpieczenie kaucji

- zabezpieczenie na opłaty portowe w portach, w których przebywamy

- zakup paliwa, które wykorzystamy podczas rejsu do jachtu oraz pontonu

- butlę z gazem

- silnik do pontonu

- pościel dla każdej osoby

- sprzątanie końcowe 

- wejście do parków narodowych

Skipper nie bierze udziału w opłatach portowych oraz składkach na jedzenie na jachcie.
Transport na akwen:
Ceny przelotu na akwen kszałtują się w granicach od 2400 do 3000 zł w dwie strony.  Pomagamy w szukaniu oraz zakupie biletów.

Pamiętajmy, iż bilety lotnicze nie posiadają stałej ceny - propozycje które wam przedstawiamy są na dany moment.

Terminy Rejsów

Nuner rejsu

Termin rejsu

Trasa rejsu

Koszt rejsu

wolne miejsca

Seszele 1

 

Archipelag Seszele

 
 
 
 
 
 
 

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek