Rejsy stażowe na trasie od Aten aż po Sycylię

 

Ateny - Morze Jońskie - Zakyntos - Wyspy Liparyjskie - Palermo

Palermo - Wyspy Liparyiskie - Zakyntos - Morze Jońskie - Ateny

Wiosenne rejsy zawieszone z powodu COVID - ruszamy zaraz po zniesieniu restrykcji w Grecji

zapraszamy

`

Każdego, kto chce przeżyć żeglarską przygodę na wodach Morza Jońskiego oraz Śródziemnego, zapraszamy na wiosenne rejsy stażowe. W trakcie rejsu możesz sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie, nabrać nowego doświadczenia w prowadzeniu jachtu oraz w podejmowaniu decyzji. Ten jacht możesz poprowadzić Ty pod Naszym nadzorem. Otrzymasz od nas szkolenie i wiele cennych rad dla samodzielnego skippera. Dla wszystkich innych osób towarzyszących lub zainteresowanych samą turystyką, wspaniały przekrój regionów Grecji, Sycylii oraz Wysp Liparyjskich.

Osobom nieposiadających jeszcze patentu żeglarskiego, proponujemy szkolenia wstępne na patent oraz kontynuacje szkolenia w Polsce wraz z egzaminem.

Przygotowaliśmy dwa etapy rejsu na trasie Ateny - Morze Jońskie - Zakyntos - Wyspy Liparyjskie - Palermo  z powrotem do Aten. Całą trasę dzielimy na 9 dniowe etapy, co zapewni nam komfort czasowy w przypadku złej pogody i konieczności postoju. Długość etapów to 560 Mm. Na każdym z etapów można uzyskać do 100 godzin rejsowych na opinii dla PZŻ na stopnie żeglarskie.

Ważne informacje:

Terminy podane na stronie są stałę. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny.

Na dzień dzisiejszy jest duża ilość połączeń lotniczych w Atenami oraz samym Palermo.

Szkolenie na patent JSM:

Na rejsie istnieje możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent Jachtowego Sternika Morskiego. W pakiecie otrzymasz dostęp do e-learningowej platformy internetowej do nauki własnej oraz praktyczne nauczanie prowadzenia jachtu, bezpieczeństwa na jachcie, obsługi ożaglowania, obsługi silnika, budowy jachtu oraz manewrowania jachtem podczas żeglugi (zwroty).

Koszt szkolenia wstępnego to 700 zł

Drugą część szkolenia na patent (3 dni) przeprowadzamy w porcie w Gdyni na jednostce Bavaria 44. Zakres szkolenia zawiera intensywną manewrówkę portową w ciasnym porcie (codziennie - 8 godzin), warsztaty nawigacyjne (2 dni po 4 godziny). Dodatkowo otrzymasz od nas książkę „Jachtowy Sternik Morski”.

Koszt szkolenia uzupełniającego to 700 zł

W czasie szkolenia w Gdyni każdy z kursantów ma zapewniony nocleg na jachcie.

Egzamin państwowy odbywa się po zakończeniu kursu w piątek.

Dodatkowe informacje na temat szkoleń na patent JSM TUTAJ >>>

Wyżywienie i opłaty portowe:

Składka na jedzenie na osobę wynosi około 60 euro na osobę - załoga sama, według swoich potrzeb zakupuje wyżywienie na czas rejsu.

Składka pokładowa wynosi około 110 euro na osobę. Pokrywa ona opłaty portowe, paliwo do jachtu, pościel, silnik do pontonu.

Skipper i instruktor nie bierze udziału w składce pokładowej i na wyżywienie.
Czym  płyniemy: 
Rejs odbywa się na dużym jachcie 12 osobowym – s/y Ekavi - Bavaria Cruiser 51 z 2016 roku. W roku 2019 jacht został dodatkowo doposażony zgodnie z wymogami żeglugi oceanicznej według konwencji SOLAS.

Koszty etapu: 
Koszt jednego etapu według tabeli na dole strony

Loty do portów: 

Koszty lotów kształtują się na poziomie od 300zł do 800zł w dwie strony. Pomagamy w znalezieniu tanich lotów oraz w zakupie biletów.

Możliwe, że o czymś nie napisaliśmy. Dzwońcie! Z przyjemnością z Wami porozmawiamy i zaproponujemy konkretne rozwiązanie. Czekamy na Was!

Nasza Jednostka

 

Na tej mapie znajdziesz Nas wszędzie na morzu.

Etap I Ateny - Wyspy Liparyjskie - Palermo

9 dni

Wypływamy z Marina Alimos w Atenach. Przed nami Kanał Koryncki. Niesamowita budowla z poprzedniego wieku. Pionowe ściany i szeroka szpara o szerokości 15 mertów. Za kanałem przywita nas dość długa Zatoka Koryncka zakończona największym Greckim mostem który to otwiera nam drogę na Może Jońskie. Po drodze kilka kultowych turystycznych miejsc w Grecji takich jak Zatoka Wraków. Następnym kierunkiem jest wybrzeże Włoskie. Wąskie przejście z prądami morskimi w cieślinie Mesyńskiej która odziela stały ląd Włoski od Sycylii. Miejscem wypoczynku i zwiedzania pozostaną Wyspy Liparyjskie. Gorąca para siarki buchająca z wulkanów oraz lejący się wólkan Stromboli. Ostatni etap naszej podróży to Palermo. Miasto prawdziwej mafii.

Całość etapu to 560Mm i około 110 h do opini PZŻ.

Etap II Palermo- Wyspy Liparyjskie - Ateny

9 dni

Rozpoczynamy rejs z przepięknego ,starego, mafijnego miasta Palermo. Planowany pierwszy postój to już wyspy Liparyjskie. Kraina dymiących wulkanów powinna Nam być łaskawa. Następnym punktem atrakcji jest Mesyna jak i sama cieślina z prawdziwymi, silnymi prądami morskimi oraz pływami. Teaz pozostaje już tylko odwiedzenie Catani na Sycyli lub wybrzeża Włoskiego buta od południowej strony. Grecja - czas leci. Ciężko bybyło nie zawitać do zatoki wraków. przed nami pozostało kilka dni na opływanie zatoki Korynckiej, samego Kanału Koryndzkiego oraz zatoki Sarońskiej. Podczas rejsu szkolenia na samodzielnego skippera oraz dla chętnych na patent JSM.

Całość etapu to 560 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Terminy Rejsów

Numer rejsu

Data etapu

Trasa etapu

Cena za etap

Ilość miejsc

Sycylia 1

16-25.03.2021

Ateny - Palermo

1400 zł

zawieszony

Sycylia 2

25.03-3.04.2021

Palermo - Ateny

1400 zł

zawieszony

Sycylia 3

 
 
 
 

Sycylia 4

 
 
 
 

Sycylia 5

 
 
 
 

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek