Tall Ships Races 2021

zostań z Nami uczestnikiem międzynarodowych regat żeglarskich

III etap - Mariehamn

Rozpoczynamy nabór na trzeci finałowy etap regat  Tall Ships Races 2021 z Mariehamn do Szczecina, na nowoczesnym jachcie Bavaria 51 Cruiser z 2015 roku wraz z Morskimi Szwędakami. Finałowy etap startuje w dniu 24.07.2021 z miasta Mariehamn na Alandach, a zakończenie jest przewidziane na dzień 02.08.2021 w Szczecinie. Podczas trasy towarzyszyć nam będzie przepiękny widok na inne żaglowce. Rejs przeznaczony głównie dla osób w wieku od 16 do 25 lat.

Dla wygody naszych załogantów i ułatwienia transportu, trasę rozpoczynamy już dwa dni wcześniej w Sztokholmie i udajemy się start mijając przepiękne szkiery szwedzkie.

Więcej szczegółów poniżej.

The Tall Ships Races to międzynarodowe regaty szkoleniowe offshore z długą tradycją, których celem jest zaangażowanie i edukacja młodych ludzi oraz zwrócenie uwagi na aktualny stan i zrównoważony rozwój środowiska morskiego. Co najmniej połowa członków największej na świecie floty żeglarskiej to młodzi ludzie w wieku 16-25 lat z różnych krajów, wybrani spośród setek kandydatów w swoim kraju, a wielu z nich odbywa pierwszą podróż morską. Udział w regatach daje młodym ludziom doświadczenie pracy zespołowej, wystawia ich na próbę w zaskakujących okolicznościach i przygodach, podczas których zdobywają umiejętności i nawiązują przyjaźnie na całe życie.

Zgłoszone jednostki na dzień dzisiejszy do Tall Ships Races

Olbrzymia impreza, olbrzymie przedsięwzięcie. Cały czas trwa rejestracja jednostek do Tall Ships Races 2021.

Już wktótce umieścimy fotografie wszystkich polskich jachtów biorących udział w imprezie.

Ach, Ten Jacht - s/y Lippi - Bavaria 51 Cruiser

Pierwsze pięć lat jacht spędził na ciepłych wodach Morza Adriatyckiego. W roku 2020 w  listopadzie rozpoczął swoja pięciomiesięczną podróż do pięknego Miasta Gdańsk, gdzie zaszczyci naszą flotę. Podczas rejsu zwiedziliśmy w czasie rejsu Włochy, Hiszpanię, Wyspy Kanaryjskie, Portugalię, Francję, Kanał Angielski, Morze Północne oraz nasz kochany Bałtyk. Teraz podczas naszego rejsu będzie służył Wam swoją wygodą. Jacht posiada 5 dwuosobowych kabin, trzy łazienki z prysznicami, jedną oddzielną kabinę prysznicową. Dla zapewnienia świeżych produktów jacht posiada dwie przestronne lodówki oraz piekarnik. Dla zapewnienia wygody, na rufie umieszczona jest przestronna platforma kąpielowa z drabinką. Zapraszamy na poklad.

Wszystkie etapy Tall Ships Races 2021

Trasy Tall Ships Races 2021

oraz trasy towarzyszące

Całość regat Tall Ships Races 2021 odbędzie się w dniach 26 czerwca - 3 sierpnia. W ciągu tych sześciu tygodni wyścig odwiedzi Kłajpedę, Turku, Tallin, Mariehamn i Szczecin.

Cieszymy się, że wracamy nad Morze Bałtyckie, aby uczcić 65. rocznicę regat i regat Tall Ships Races. W serii wyścigów 2021 flota odwiedzi pięć fantastycznych portów z trzema odcinkami wyścigowymi i odcinkiem wycieczkowym. Kłajpeda  i Szczecin to regularne miasta w regatach Tall Ships Races, które gościły regaty w sumie siedem razy. Tallin w Estonii, Mariehamn na Wyspach Alandzkich, Turku w Finlandii, również będą gospodarzem floty.

„W regatach The Tall Ships Races 2021 flota Tall Ships powróci na wspaniałe i wymagające Morze Bałtyckie.”

„Wydarzenie rozpocznie się 27 czerwca w Kłajpedzie na Litwie, a flota wyruszy z Kłajpedy 30 czerwca, aby rozpocząć przygotowania do przepłynięcia 250 mil morskich pierwszego wyścigu w kierunku rzeki Aura w Turku w Finlandii. Następnie flota wyruszy z Turku 8 lipca w rejs wycieczkowy ze statkami odwiedzającymi porty i zatoki wzdłuż malowniczego wybrzeża fińskiego do estońskiego portu w Tallinie, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO .”

„Z Tallina wyścig drugi pokona 140 mil morskich do Mariehamn na Wyspach Alandzkich, miasta z długą i dumną tradycją żeglarstwa w samorządnym regionie Aland.”

„Ostatni wyścig serii poprowadzi flotę na południe, przez Morze Bałtyckie do Szczecina na dystansie 400 mil morskich. Wpływ Tall Ships pomógł zregenerować miasto w tętniącą życiem społeczność skoncentrowaną na żeglarstwie, co będzie idealnym zwieńczeniem serii ”.

Ben Stuart, dyrektor regat Sail Training International

Etap I - 8 dni

Etapem nr 1 jest trasa Gdynia - Sztokholm. Podczas etapu dużo szkoleń żeglarskich. Poświęcony przede wszystkim osobom, które rozwijają swój kunszt żeglarski do osiągnięcia patentu Jachtowego Sternika Morskiego. Trasa jaką proponujemy prowadzi z Gdyni i zmierza ku wybrzeżom Gotlandii, z postojem w stolicy wyspy Visby, przepięknego starego miasta zwanego niegdyś miastem Wikingów. Następnie płyniemy ku wybrzeżom Szwecji, gdzie w pobliżu szkierów będziemy zmierzali w stronę Sztokholmu.

Etap II - regaty - 12 dni

Jako jednostka s/y Lippi jesteśmy zgłoszeni w udziale w regatach Tall Ships w wyścigu nr 3 - bierzemy udział w imrezach organizatora.

Głównym etapem naszego rejsu jest 3 etap regatowy, który to rozpoczyna się w Mariehamn od dnia 22.07.2021 i trwa aż do 01.08.2021. W tym dniu spodziewane jest przypłynięcie większości floty biorącej udział w tegorocznym wyścigu do Szczecina. Aby ułatwić dostanie się naszych załogantów na wyspy Alandzkie, nasz etap rozpoczynamy już w Sztokholmie w dniu 21.07.2021. Czas trwania etapu to 12 dni. Po starcie następnym portem będzie już Miasto Szczecin. Poniżej krótki opis miast zaokrętowania.

MARIEHAMN, WYSPY ALANDZKIE

Mariehamn znajduje się na Wyspach Alandzkich, w połowie drogi między Szwecją a Finlandią, w sercu Morza Bałtyckiego. Miasto liczy ponad 11 000 mieszkańców i jest nazywane „portem ostatnich windjammerów”, ponieważ niegdyś było domem dla największych oceanicznych żaglowców świata. Mariehamn po raz pierwszy gościł flotę Tall Ships w 1988 roku.

SZCZECIN, POLSKA

Szczecin to jedno z największych miast północnej Polski położone nad brzegiem Odry. Miasto liczy ponad 400 000 mieszkańców i posiada wiele pięknych atrakcji turystycznych i zabytków, w tym gmach Filharmonii Szczecińskiej i odnowiony Zamek Książąt Pomorskich, w którym odbywają się wystawy i koncerty muzyki klasycznej. Miasto będzie ostatnim portem regat Tall Ships Races 2021 i przywita flotę po raz czwarty.

Etap III - powrót 5 dni

A teraz do domu, do Gdańska. Niestety to koniec regat. Po udanej imprezie podczas finału Regat czas w drogę.  Przy dobrej pogodzie i odrobinie szczęścia obieramy kierunek na Bornholm. Tam krótkie zwiedzanie i dalej w rejs. Przed nami wybrzeże polskie z jego portami. Do zwiedzenia mamy Ustkę, Kołobrzeg, Łebę i Władysławowo. Jeśli zagospodarujemy troszkę czasu to na Helu będzie czekała impreza szantowa w pubie Captain Morgan. Każdy z uczestników tego etapu otrzyma od nas książkę wydawnictwa Nautica "Wybrzeże Bałtyku"

Powodzenia - stopy wody pod kilem i pomyślnych wiatrów

Informacje dodatkowe

Szkolenie na patent JSM:

Na rejsie istnieje możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent Jachtowego Sternika Morskiego. W pakiecie otrzymujecie internetową plaptformę e-learning do nauki własnej oraz praktyczne nauczanie prowadzenia jachtu, bezpieczeństwa na jachcie, obsługo ożaglowania, obsługi silnika, budowy jachtu, manewrowania jachtem (zwroty).

Koszt szkolenia wstępnego to 700 zł

Drugą część szkolenia na patent (3 dni) przeprowadzamy w porcie w Gdyni na jednostce Bavaria 44. Zakres szkolenia to: intensywna manewrówka portowa w ciasnym porcie (codziennie - 8 godzin), warsztaty nawigacyjne (2 dni po 4 godziny), otrzymujesz książkę Jachtowy Sternik Morski.

Koszt szkolenia uzupełniającego w Gdyni to 700 zł

W czasie szkolenia w Gdyni każdy z kursantów ma zapewniony nocleg. Egzamin państwowy odbywa się po zakończeniu kursu w piątek.

Informacje na temat szkoleń na patent JSM TUTAJ >>>


Czym płyniemy: 
Rejs odbywa się na nowym jachcie 12 osobowym - Bavaria Cruiser 51 z 2015 roku z luksusowym wyposażeniem

Koszty etapu: 
Koszt za jeden etap podany w tabeli z datami rejsu.

W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności, które wprowadzają całkowitą blokadę komunikacyjną lub zaostrzenia w krajach przez które przepływamy, a mających wpływ na przebieg rejsu zwracamy koszty zaliczek i pełnych wpłat. 

Wyżywienie i opłaty pokładowe:

Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na I etap - 120euro, II etap - 170 euro, III etap - 320zł

Składka pokładowa nie podlega zwrotowi ani wzwyżce bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób w rejsie.

W składkę pokładową wchodzą : koszty sprzątania, paliwa(gaz, diesel), pościeli, uczestnictwa w Tall Ships Races,

Składka na jedzenie jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną.

Wysokość składki określamy na ok. 30 zł /dzień  na osobę

Skipper nie bierze udziału w opłatach portowych oraz składkach na jedzenie na jachcie.

Transport:

Pomagamy w szukaniu połączeń do Sztokholmu.

W szukaniu lotów pomogą wam linki do linii lotniczych które latają na lotniska z Polski:

Ryanair . strona >>>

Wizzair - strona >>>

LOT      - strona >>>

 

Tabela z rejsami etapami oraz cennik

Trasa Tall Ships

Data etapu

Cena za etap

Wolne miejsca

Gdynia - Sztokholm

13 - 21.07.2021 (8 dni)

1700 zł

3

Sztokholm - Mariehamn - Szczecin

21.07 - 02.08.2021 (12dni)

2300 zł

brak miejsc

Szczecin - Gdańsk

02-06.08.2021 (5dni)

1200 zł

brak miejsc

Ze względu na charakter regat pierwszeństwo w rezerwacjach etapu regatowego mają osoby

w zakresie wieku od 16 do 25 lat.

Formularz zgłoszeniowy na etap Tall Ships 2021

Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną i prawami przysługującymi mi w ramach ochrony danych osobowych oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu przez I see the sea s.c. z siedzibą w Łodzi 92-439, ul. Jagienki 29/17, NIP: 728-283-53-04, REGON: 382377562 w celu realizacji procesu rekrutacji w tym rejsie i kolejnych rejsach.

Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu przez I see the sea s.c. z siedzibą w Łodzi 92-439, ul. Jagienki 29/17, NIP: 728-283-53-04, REGON: 382377562 dla celów marketingowych I see the sea s.c. w formie wysyłki informacji handlowej drogą mailową.

W przypadku pytań prosimy o kontakt bezpośredni.

biuro@morskieszwedaki.eu

Sławomir Wężyk

+48 531 225 750

Gromosław Jedel

+48 798 379 231

 

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek