Bałtyckie Rejsy

Każdy znajdzie coś dla siebie, Morze Bałtyckie postrzegane jest jako jeden z trudniejszych akwenów morskich pod względem żeglarstwa. Ma drugą stronę. Krajobrazy. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Od ostrej tyrki do błogiego wypoczynku ze zwiedzaniem.

W ramach tych rejsów przygotowaliśmy dla Państwa kilka kierunków rejsowych.

Zapraszamy

Rejs Lipcowy

Zapraszamy wszystkich miłośników żeglarstwa

3-9.07.2022

Zapraszamy

Wyprawy na szkiery Szwecji i Finlandii

Zapraszamy wszystkich miłośników żeglarstwa morskiego na rejs Pętla Bałtycka

Oferta skierowana do wszystkich osób, z doświadczeniem jak i bez doświadczenia żeglarskiego. Poprzez różnorodność oferty każdy z Was znajdzie coś dla siebie i dla swoich bliskich. Na etapie II, przez jego specyfikę i częstę saunowanie proponujemy zabranie osób toważyszących. Etap 10 dniowy gdzie w planach mamy dokładną penertacje wysp Alandzkich i szkierów Szwecji. Etap I oraz III przeznaczony dla miłośników żeglarstwa nocnego, żaglowago. Zapraszamy serdecznie

Większość rejsów rozpoczynamy ze Sztokholmu w Szwecji. Dla urozmaicenia tras i niepowielania przebytej drogi, zmiany załogi będą przeprowadzane również w Turku. W planach również wyprawy do Helsinek, Visby, Talina oraz na Bałtyk Północny. Oprócz niewątpliwych walorów żeglarskich oraz przyrodniczych, atrakcyjności temu kierunkowi, dodaje łatwość transportu bezpośredniego i jego tani koszt. Rejsy nasze przeznaczone są dla osób z każdej grupy wiekowej, oraz o różnym stopniu zaawansowania żeglarskiego. Ciekawe akweny nawigacyjne stanowią duże zaplecze do szlifowania wiedzy i praktycznych umiejętności z tego zakresu żeglarstwa. Oprócz nawigacji czeka na Was możliwość podszkolenia praktyk w trakcie manewrów w portach, zarządzania jednostką i załogą, pracy na urządzeniach nawigacyjnych oraz locji.

Edukacja żeglarska na każdym poziomie

Tereny skandynawskich szkierów są akwenami przepięknymi, ale i zarazem trudnymi pod kątem żeglarskim, związanym ze specyficznym podłożem dna, składającym się w 90% ze skał.

Jeszcze do roku 2000, przy braku nawigacji elektronicznej, były one niedostępne dla większości żeglarzy Morza Bałtyckiego.

Brak doświadczenia w czytaniu map morskich, kończył się rychłym kontaktem z kamieniami czy głazami, wyłaniającymi się z wody niczym posągi.

Po dziś dzień, znaczna część akwenu ma nieprecyzyjne mapy elektroniczne, na których nie wszystkie głazy są naniesione. Zdecydowanie jest to akwen, który uczy pokory…

Cisza, jaka tutaj panuje, doskonale pozwala na przeprowadzanie warsztatów nawigacyjnych. Prowadzimy zajęcia na mapach papierowych, jednocześnie łącząc wiedzę z praktyką. Ale tego już sam musisz doświadczyć.

Mamy nadzieję, że do nas dołączysz, aby rozwijać w sobie tą jedną z najpiękniejszych pasji – na naszych rejsach w przepięknych rejonach szkierów lub każdym innym zakątku mórz i oceanów, gdzie żeglujemy.

Sauna fińska i relaks

Tradycją skandynawską jest przede wszystkim sauna. Spotkać ją można na każdej wyspie. Po każdym dniu żeglugi i wytężonej uwagi przychodzi czas na zasłużony relaks. Niezależnie od pogody, wygrzanie się w gorącej saunie, gdzie samemu musimy naszykować piec, oraz wejście do zimnego północnego Bałtyku przynosi ulgę ciału. Miłośnicy sauny na szkierach mają prawdziwy raj. Na naszej trasie możemy spotkać sauny z XIX wieku, aż po najbardziej nowoczesne konstrukcje tego typu. Po gorącej, parowej kąpieli być może ulgę przyniesie nam masażysta, który to czasem, trafia się na rejsie :) 

Fauna i flora na wyspach

Ostoje ptactwa, przepiękna delikatna północna przyroda, czasami wyłaniające sie niepostrzeżenie z wody łosie (tak, łosie). W okresie od sierpnia, aż do jesieni niesamowita ilość grzybów. Nie ma osoby, która minęłaby ten widok z obojętnością. Tysiące zakamarków ukrytych w skałach oraz w bujnej roślinności wysp, skrywa cicho siedzącą tam zwierzynę. Dla miłośników wędkarstwa też znajdziemy tu zajęcie. Na rejsach nie obejdzie się bez moczenia kija z kołowrotkiem.

Bałtyk Zachodni i nie tylko

Pływamy w każdym kierunku. Tym razem zaproponujemy trasę aż z Gdańska na Bornholm i spowrotem. Miłośnicy długich przelotów morskich dostaną tu to czego szukają. Na miejscu oczywiście, wizyta w przynajmniej trzech portach. Nexo, Ronne oraz nieopodal Bornoholmu, wyspa Christianso. Niegdyś w średniowieczu wyspa służyła jako więzienie dla kobiet, a w późniejszych czasach ważny punkt wojskowy. Obecnie wyspa skansen z zachowanymi elementami z wszystkich czasów. Na wyspie mieszkają oczywiście mieszkańcy. Zachowali dawny styl życia oraz ubierania.

Powrót jaki chcemy zaproponować to wybrzeże Polski. Zapraszamy do portów takich jak: Kołobrzeg, Ustka, Łeba oraz Władysławowo. Ostatni port to Hel, gdzie podsumowywujemy cały tydzień żeglugi :) - oczywiście po żeglarsku. Portem kończącym jest oczywiście Gdynia. Zapraszamy.

Zdobywamy szkiery Dunskie. Rejs do Kopenhagi

Wakacje, wakacje. Teraz nowe kierunki. Będziemy poznawać nowe kierunki. W tym celu zostaniemy odkrywcami Bałtyku Zachodniego. Zapraszamy na nowe trasy ze Świnoujścia do Kopenhagi. Bardzo malownicza trasa biegnąca przez zaułki szkierów Duńskich i Szwedzkich. Zostań Nami odkrywcą. To Nasze mottow tym zakątku Borza Bałtyckiego.

Z wizytą na wschodzie i północy Bałtyku

Następną ekstymacją jaką proponujemy to Kłajpeda i Lipawa. Dużo żeglowania i radzenia sobie na morzu. W przepięknej Kłajpedzie dla miłośników zwiedzania: delfinarium oraz muzeum morskie. Obiekty te usytuowane są na mierzei odzieljącej miasto od morza. Piękne plaże i lasy umożliwiają wycieczki rowerowe po całym wybrzeżu. Zwieńczeniem sukcesu, jeśli pogoda na to pozwoli, jest wyprawa na Visby. Prawdziwe średniowieczne miasto Szwedzkie z warownią. Po dzień dzisiejszy odbywają się tam inscenizacje wojen pomiędzy Wikingami i naszymi ludami. Miejsce godne zwiedzenia.

Wispa Visby leży również na trasie, organizowanych przez Nas rejsów o nazwie "Pętla Bałtycka", na którą również gorąco zapraszamy w okresie maja i czerwca. Trasa jaką pokonujemy przebiega z Gdyni i przechodzi przez następujące miasta: Visby, Talin, Turku, Mariehamn, Sztokcholm, Visby aż spowrotem do Gdyni.

Gorąco zapraszamy na rejsy ze Szwędakami

Na czym pływamy:

Wszystkie nasze rejsy prowadzimy na naszych jachtach, w zależności od rodzaju trasy, i są to: Sun Odyssey 42 , Bavaria 44, Delphia 40, Delphia 47, Bavaria 51, Bavaria 40

Tu nas znajdziesz na wodzie s/y Lady Frida

Szkolenie na patent JSM:

Na każdym z naszych rejsów jest możliwośći odbyci szkolenia wstępnego na patent  Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika morskiego w cenie 700 zł

Wszystkie informacje uzyskasz TUTAJ >>>>

Koszty rejsu: 

Według cennika w opisie poszczególnego rejsu.

Koszty dodatkowe:

Kasa Pokładowa na wspólne wydatki 20 euro/dzień poza Polską lub 75 zł/dzień w Polsce, na zabezpieczenie wszystkich wydatków eksploatacyjnych na jacht. (zaokrętowanie w kabinie 2 osobowej, paliwo do jachtu, gaz, koce i poduszki, pościele, opłaty portowe)

W przypadku rejsu na Bryza H koszt pokładowy to 600 zł przy rejsie 7 dniowym

W obrębie rejsów w Polce proponujemy zabranie śpiworów.

Koszta jedzenia - kupujemy ze wspólnej, odzielnej składki przeznaczonej na jedzienie. Składka nie powinna być większa od 40 zł/osobodzień (wysokość składki uzależniona jest całkowicie od załogi, organizator nie ponosi odpowiedzialności za składkę). Na jachcie posiłki przygotowywujemy wspólnie w wyznaczonych wachtach.

Posiłki poza jachtem każdy opłaca indywidualnie.

Skipper nie bierze udziału w opłatach portowych oraz składkach na jedzenie na jachcie.
Transport na akwen:

Pomagamy w szukaniu połączeń do Sztokholmu oraz Turku.

W szukaniu lotów będą również pomocne poniższe linki do linii lotniczych, obsługujących loty z Polski:

Ryanair -  strona >>>

Wizzair -  strona >>>

W poniższym linku znajdziesz  informacje dotyczące organizacji samego już wyjazdu tj. Ogólnych Warunkach Umowy, pierwszego kontaktu z jachtem, co zabrać na rejs, gdzie i jak szukać lotów, sytuacja Covid w danym kraju, kwestia ubezpieczenia siebie na czas trwania rejsu. Zapraszamy

Terminy Rejsów

Bałtyckie Szkiery Sztokholmu i nie tylko

Nazwa Rejsu

Trasa Rejsu

Data rejsu

Koszt osoba / mesa

Miejsca

Jacht

Bałtyk 3

Gdynia - Bornholm - Świnoujście

3-9.07.2022

1600 zł

brak miejsc

Bavaria 44

Bałtyk 4

Świnoujście - Kopenhaga - Świnoujście

9-16.07.2022

1800 zł

3

Bavaria 44

Bałtyk 5

Świnoujście - Kopenhaga - Świnoujście

16-23.07.2022

1800 zł

brak miejsc

Bavaria 44

Rejsy z KPT. Anią Kiełbik - Piwońską

Szkiery 1

Sztokholm - Alandy - Sztokholm

19.07-6.08.2022 -11 dni

2340 zł

5

Bavaria 40

Bałtyk 6

Świnoujście - Bornholm - Gdynia

23-29.07.2022

1600 zł

3

Bavaria 44

Szkiery 2

Sztokholm - Alandy - Sztokholm

30.07-6.08.2022

1900 zł

8

Bavaria 51 -2015r

Gotland 1

Gdynia - Gotlania - Gdynia

5-12.08.2022

1800 zł

brak miejsc

Bavaria 44

Gotland 2

Gdynia - Gotlania - Gdynia

12-19.08.2022

1800 zł

brak miejsc

Bavaria 44

Szkiery 3

Sztokholm -Alandy -Sztokholm

27.08-03.09.2022

1800 zł

7

Bavaria 40

Szkiery 4

Sztokholm - Sztokholm

03-10.09.2022

1800 zł

7

Bavaria 40

Bałtyk 7

Sztokholm - Gdynia

10 - 17.09.2022

1600 / 1500 zł

5

Bavaria 40

wrzesień i październik 2022 w przygotowaniu

Grupa Morskie Szwędaki

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek