Bałtyckie Rejsy

Zapraszamy na nowy cykt rejsu wiosennego "Pętla Bałtycka"

Gdynia - Lipawa - Saaremaa - Hiuma - Turku

Turku - Mariehamn - Sztokholm

Sztokholm - Visby - Gdynia

Skorzystaj z okazji i popłyń ze Szwędakami na "Pętlę Bałtycką" i poznaj piękno Morza Bałtyckiego. Rejs podzieliliśmy na trzy etapy, które pokażą Wam całe piękno i uroki północnego Bałtyku. Trasa rejsu prowadzi u wybrzeży Łotwy, Estonii, Finlandii oraz Szwecji. Wszystkie etapy docierają do niesamowitych szkierów Morza Bałtyckiego. Słynne Białe Noce, które w tym okresie są bardzo popularne na północy, oświetlą Wam nocny horyzont. Unikalna przyroda surowych skał wystających z morza zwiększy Waszą ostrożność. Dla żeglarzy prawdziwy świat nawigacji. Dla osób będących zwolennikami gorącej sauny `- prawdziwy raj. Trzeci etap rozpoczynamy ze stolicy Szwecji - Sztokholmu, uznawanego na Wenecję Północy. Po drodze surowe lecz ciekawe zabytki Wikingów w mieście Visby oraz Olandia.

Popłyń gdzie możesz a nie gdzie chcesz.

Tym razem na Bornholm :) A może Gotland? Nie - Kłajpeda! - o kierunku zadecydują warunki kilmatyczne. Rejs typowo wakacyjno- szkoleniowy. Przeznaczony dla wszyskich, w każdym wieku oraz różnym poziomie opanowania żeglarstwa. Celem jest odpoczynek wakacyjny, zwiedzanie, zabawa, a zarazem zdobywanie nowych doświadczeń w żeglarstwie.

Przykładowe opisy tras:

Bornholm, Gotland, Kłajpeda

Wypływamy z Gdyni, po czym udajemy się w kierunku Łeby i Ustki. Celem naszej wyprawy jest Bornholm oraz Christianso, a przy wiatrach wschodnich lub zachodnich Gotlandia lub Kłajpeda. Podczas pobytu na Bornholmie odwiedzamy porty Nexo i Rene. Staniemy również w małym porciku na północy aby zwiedzić zabytkowe ruiny jedynego zachowanego zamku obronnego. W Kłajpedzie nie ominie nas za to plaża, jak i wycieczka rowerowa po mierzei oraz zwiedzanie delfinarium, zaś na Gotlandii zwiedzanie starych murów obronnych Visby.

Daleko na północ - Sztokholm - rejs stażowo-szkoleniowy

Rejs typowo szkoleniowy po szkierach Szwedzkich. Wypływamy ze Sztokholmu i obieramy kierunek na południe w stronę Gotlandii oraz Kalmar, po czym dalej na Gdynię. Akwen bogaty jest w nawigację, a trasa jest dla wytrwałych przez środek morza Bałtyckiego. Polecamy dla osób, które w przyszłości będą prowadziły własne jednostki żaglowe oraz motorowodne.

Rejs po Alandach i białe noce 

W tym rejonie czas poświęcamy na wypoczynek. Niezapomniane Białe Noce podczas, których szukamy wschodu słońca w czasie pobytu w dzikiej saunie. Oczywiście posiłki obowiązkowo na grilach wśród skał, w przecudownych plenerach. Ze względu na sauny i zwyczaje związane z nimi, w Finlandii rejs przeznaczony dla osób dorosłych. Ci którzy charakteryzują się dużą cierpliwością zapraszamy na połowy ryb ze swoją wędką. Poznaj dziką naturę Alandów. 

Rejs po wybrzeżu polskim.

Nowością w naszej ofercie jest rejs po wybrzeżu polskim. Pięć dni na morzu to oferta skierowana dla osób z ograniczonym czasem na wyprawy morskie. Rejs rozpoczynamy z Gdyni w niedzielę o 20.00, a powrót w piątek do godziny 18.00 również do Gdyni. W miarę możliwośći (warunków pogodowych) dopływamy aż do Ustki. Po drodze porty Hel, Władysławowo, Łeba. W przypadku złej prognozy pogodowej trasa skupi się na Zatoce Gdańskiej z dopłynięciem do portu Władysławowo.

Na czym pływamy:

Wszystkie nasze rejsy prowadzimy na jachtach Sun Odyssey 42 , Bavaria 44, Delphia 40, Delphia 47

Szkolenie na patent JSM

Na rejsie istnieje możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent Jachtowego Sternika Morskiego. W pakiecie otrzymujecie internetową plaptformę e-learning do nauki własnej oraz praktyczne nauczanie prowadzenia jachtu, bezpieczeństwa na jachcie, obsługo ożaglowania, obsługi silnika, budowy jachtu, manewrowania jachtem (zwroty). Koszt szkolenia wstępnego to 700 zł

Drugą część szkolenia na patent (3 dni) przeprowadzamy w porcie w Gdyni na jednostce Bavaria 44. Zakres szkolenia to: intensywna manewrówka portowa w ciasnym porcie (codzieńnie - 8 godzin), warsztaty nawigacyjne (2 dni po 4 godziny), otrzymujesz książkę Jachtowy Sternik Morski. Koszt szkolenia uzupełniającego to 700 zł

W czasie szkolenia w Gdyni każdy z kursantów ma zapewniony nocleg. Egzamin państwowy odbywa się po zakończeniu kursu w piątek.

Informacje na temat szkoleń na patent JSM TUTAJ >>>

Koszty rejsu: 

Według cennika w opisie poszczególnego rejsu.

Koszty dodatkowe: 

Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na wspólne wydatki około 100 euro/ tydzień poza Polską i około 350 zł w Polsce.na zabezpieczenie wszystkich wydatków eksploatacyjnych na jacht.

W przypadku rejsów na Tall Ships koszta pokładowe kształtują się nastepująco: na I etap - 120euro, II etap - 170 euro, III etap - 320zł

Kasa pokładowa jest bezzwrotna inie podlega wzwyżce w przypadku przekroczenia sumy wydatków przeznaczonych na eksploatacje i nie jest uzależniona od ilości osób na rejsie. Pozostałe koszta pokrywa organizator.

Jedzenie kupujemy wspólnie do spożywania na jachcie około 30zł/osobodzień  - posiłki poza jachtem każdy opłaca indywidualnie.

Skipper nie bierze udziału w opłatach portowych oraz składkach na jedzenie na jachcie.
Transport na akwen:
Pomagamy w szukaniu biletów na akweny za granicami kraju.

Terminy Rejsów

Nr rejsu

Trasa Rejsu

Data rejsu

Koszt/osoby

miejsca

Pętla Bałtycka 1

Gdynia - Turku

17 -27.05.2021 (10 dni)

1800 zł

3

Pętla Bałtycka 2

Turku - Sztokholm

27.05 - 04.06.2021 (8dni)

1600 zł

5

Pętla Bałtycka 3

Sztokholm - Gdynia

04 - 11.06.2021 (7dni)

1600 zł

4

Na Tall Ships do Sztokholmu

Gdynia - Sztokholm

13 - 21.07.2021 (8 dni)

1700 zł

6

Tall Ships 3 wyścig

Sztokholm -Mariehamn -Szczecin

21.07 - 02.08.2021 (12dni)

2300 zł

brak miejsc

Wybrzeże Bałytyku

Szczecin - Gdańsk

02-06.08.2021 (5dni)

1200 zł

8

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek