Słoneczne wakacje w Grecji

Rok 2022 jest rokiem pełnym niespodzianek. W tym roku zoorganizowaliśmy zróżnicowane trasy po Cykladach, Zatoce Sarońskiej, Zatoce Argolidzkiej. Przez wprowadzenie rejsów One Way umożliwiamy zróżnicowanie rejsów. Ciekawe miejsca powiększana fllotylla jachtów ma zapewnić Tobie niezapomniane wakacje.

Opis Grecji

Słoneczne wyspy greckie i to co każdy lubi najbardziej: klimatyczne porty, piękne zatoki, pyszna grecka kuchnia, ciepła woda oraz tereny nieskażone cywilizacją - tylko z nami! Wszyscy, którzy odwiedzili z nami tą część Europy byli bardzo zadowoleni!
Witamy wszystkich miłośników gorącej Grecji, zarówno tych juz świadomych piękna tego kraju i otaczającego go akwenu, jak i tych, którzy swoje zauroczenie odkryją już w pierwszym dniu rejsu.
Podróżowanie jachtem między greckimi wyspami uchodzi za jedną z ekskluzywnych, a zarazem finansowo korzystnych form wypoczynku w trakcie wakacji czy urlopu. Gorące powietrze oraz przyjemna ciepła woda umilą nam czas podczas naszej podróży. Podczas rejsu znajdziemy okazję zarówno do odpoczynku jak i codziennej porcji wysiłku fizycznego podczas pracy przy żaglach.
W trakcie postojów w portach czeka nas zwiedzanie tamtejszych okolic i oczywiście, czego nie sposób pominąć, kosztowanie różnorodnych świeżych owoców morza oraz tamtejszych lokalnych bardzo dobrych win.
Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, uzależnionych od charakteru i czasu trwania rejsu. Ostateczną formułę ustalamy wspólnie już na jachcie po zaokrętowaniu.

 

Zatoka Sarońska

Rejs rozpoczynamy w Atenach w Marinie Kalamaki. Głównym naszym celem są wyspy leżące w obrębie Zatoki Sarońskiej oraz te znajdujące się w pobliżu jak Egina, Agistri, Poros, Hydra oraz miasteczka regionu Epidavros, gdzie zachował się, dzięki małej popularności tego rejonu wśród turystów, prawdziwy nienaruszony grecki klimat.
Po wypłynięciu z Aten i zawitaniu na Egine następnym celem będzie miasteczko portowe Epidavros. Po zwiedzeniu tego malowniczego zakątka skierujemy się na wyspę Hydra, która jest jednym z niewielu miejsc w Europie, w którym do dzisiaj jedyną możliwością transportu jest wynajęcie osiołka, gdyż samochody (czy nawet rowery) są zakazane. Naszym następnym punktem może być przystań w miejscowości Vathi, jak i wyspa Poros, która wbrew obiegowej opinii nie jest wcale skomercjalizowanym letnim ośrodkiem wypoczynkowym. Wprost przeciwnie, mimo kilku sezonowych ośrodków, wyspa pozostaje cichym i spokojnym, pełnym uroku miejscem. Biorąc pod uwagę znaczną ilość cichych kotwicowisk w tych rejonach proponujemy również spędzenie nocy w jednej z pięknych zatok w kameralnym nastroju. Rejs ten przewidziany jest dla osób w różnym wieku. Absolutnie przyjazny klimat i atmosfera na jachcie pozwala nam się zawsze szybko zintegrować, by jak najwięcej miłych chwil móc spakować z sobą w drogę powrotną.

Wyprawa na Cyklady

Wyruszamy z Aten, które są jednocześnie naszym portem docelowym. Już spoglądając na mapę zobaczycie, że mamy wiele malowniczych wysp, które możemy wplanować w naszą trasę, w zależności od warunków wiatrowych i naszych wspólnych preferencji. Zakładamy na pewno jeden 24-godzinny przelot w różnych warunkach wiatrowych.
Aby jak najwięcej skorzystać z bogatej oferty naturalnej Cyklad zalecamy tutaj rejsy dwutygodniowe.

W rejsach one way z Aten na Rodos lub Kos trasy układamy przez najładniejsze wyspy oraz uwzględniamy warunki pogodowe.

Morze Jońskie

Płynąc od Aten mineliśmy po drodze Zatokę Sarońską, Zatokę Argolidzką. Teraz kawałek wód Morza Śródziemnego i już Morze Jońskie. Wyspy które odwiedzimy to Zakyntos ze znaną Zatoką Wraków, Kafalonię, Lefkadę, Korfu. Potrem kończącym etap jest miasto Preveza gdzie jest nasza baza czarterowa i wymiany załogi.

Jakie to granice Morza Jońskiego. Od północy Morze Jońskie łączy się z Morzem Adriatyckim poprzez cieśninę Otranto. Granicą jest linia pomiędzy Butrintem w Albanii, poprzez północne wybrzeża Korfu, do przylądka Santa Maria di Leuca we Włoszech. Wschodnią granicę tworzy wybrzeże Albanii i Grecji – od miejscowości Butrint na północy, po przylądek Matapan na Półwyspie Peloponeskim. Na Przesmyku Korynckim łączy się poprzez Kanał Koryncki z Morzem Egejskim. Na południu granica jest umowna – wzdłuż linii łączącej przylądek Passero (Sycylia) z przylądkiem Matapan (Peloponez) Zachodnią granicę tworzy wybrzeże Włoch i Sycylii – od Santa Maria di Leuca do przylądka Passero z połączeniem z Morzem Tyrreńskim poprzez Cieśninę Mesyńską.

Co podczas rejsu

Przez cały czas trwania rejsu zapewniamy nocleg na jachcie oraz szkolenia żeglarskie pod okiem doświadczonego skippera. Oferujemy pomoc w pierwszych krokach stawianych w świecie żeglarstwa, jednocześnie zapewniając, że Ci już doświadczeni również będą mogli się wykazać. Jako, że nie jest to nasz pierwszy raz w tych przepięknych regionach Grecji, chętnie posłużymy Wam radą w następujących kwestiach: zaprowiantowanie jachtu, wypożyczenie skutera lub quada w portach (ceny kształtują się od 15 euro za skuter do 25 za quada), organizacja prawdziwej greckiej kolacji w restauracji (od 10 euro za osobę), czy zwiedzanie ciekawych zabytków w okolicach, w których będziemy się zatrzymywać.

Kulinarne doznania kuchni greckiej

Kto nie odwiedził Grecji nie może nic powiedzieć o kuchni greckiej. Prawdziwe rarytasy połączone jedną kuchnią. Królestwo ryb i owoców morza podawane z sałatką ze świeżych warzyw, aż do perfekcyjnie przyrządzonej jagnięciny. Potęgą kuchni są ośmiornice. Przygotowane na kilka sposobów na grilu, jak i podane w sosie winegrette. Nigdy jeszcze, nie spotkałem by ta potrawa była choć w małym stopniu gumowata. Całość kulinarnej uczty uzupełnia białe greckie wino. Musisz tego spróbować. Wszystkie te potrawy znajdziesz w książce Piotra Kasperaszka - słynnego już podróżnika po Grecji.

Flotylla jachtów

Jedną z form żeglowania, na którą bardzo serdecznie zapraszamy, to wspólne pokonywanie morskich mil w zorganizowanej flotylli jachtów. Możesz dołączyć do naszej załogi jachtu prowadzącego flotylle. Możesz również, jeśli posiadasz patent, poprowadzić swój jacht ze swoją załogą w naszej flotylli. Opcja ta jest szczególnie doceniana przez osoby, które posiadając uprawnienia jeszcze czują potrzebę pomocy doświadczonego skippera lub po prostu chcą dobrze się bawić w towarzystwie innych jachtów pełnych osób z tą samą pasją żeglarską. Chętnie pomożemy w czarterze jachtu, w organizacji trasy, będziemy wspierać Cię przy manewrach – będziesz pod naszym stałym nadzorem. Oferujemy wiele atrakcji, świetną atmosferę i super zabawę, przy równoczesnym nabywaniu cennych doświadczeń i podnoszeniu poziomu umiejętności. Program całej wspólnej imprezy ustalamy oczywiście jeszcze przed rejsem.

Szkolenie na patent JSM:

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość odbycia szkolenia wstępnego na patent Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 700 zł

Wszystkie informacje uzyskasz TUTAJ >>>>

Kwestie finansowe:

Składka na kasę pokładową wynosi 120 euro na osobę za 7 dni. Składka pokładowa nie podlega rozliczeniu i zwrotowi, a także nie podlega podwyżce w przypadku przekroczenia sumy wydatków przeznaczonych na eksploatacje przez armatora oraz nie jest uzależniona od ilości osób na rejsie.
Składka na wyżywienie, zbierana jest wśród załogi, i nie powinna przekroczyć 50 euro na osobę na tydzień (zależna jest oczywiscie od bufetu jaki preferujecie).

Składka żywieniowa jest w całości przekazywana do dyspozycji załogi. Skipper nie ingeruje w jej wysokość.

Porty startu i zakończenia rejsu:

W zależności od etapu proponujemy następujące porty.

Marina Alimos w Atenach Mapa >>>

Marina Preveza Mapa >>>

Marina Mapiva na Kos Mapa >>>

Marina's Office  na Mykonos Mapa >>>

Jak dostać się na miejsce:

W Przyborniku Rejsowym proponujemy strony z liniami lotniczymi. Do grecji latamy przeważnie linią Ryanair oraz Agean na lotnisko w Atenach - Przybornik Tutaj >>>

NASZA FLOTA

S/Y EKAVI

Bavaria 51 Cruiser 2016 rok

Jacht 12 osobowy, 4 kajuty dwu osobowe podwójne spanie, 1 kabina dwuosobowa pojedyńcze spanie, mesa ze stołem rozkładanym do spania 2 osoby.

2 łazienki z przysznicami, 1 łazienka bez prysznica, 1 oddzielna kabina prysznicowa.

W jachcie, w każdej kabinie, zamontowane są wentylatory.

Oceaniczny jacht przystosowany do rejsów po Oceanie Atlantyckim na Wyspy Kanaryjskie

S/Y Penny

Cyklades 50.5 z 2009 roku

Jacht 12 osobowy, 4 kajuty dwu osobowe podwójne spanie, 1 kabina dwuosobowa pojedyńcze spanie, mesa ze stołem rozkładanym do spania 2 osoby, odzielna kabina skipperska 1 osobowa.

Jacht posiada 3 łazienki z prysznicami. Na wyposażeniu jachtu jest agregat 220V oraz klimatyzacja.

Cyklades 50.5 z 2009 roku - starsza, bardzo śmiała konstrukcja przygotowana do rejsów po Cykladach

S/Y See Melody

Bavaria 45 Cruiser 2012 rok

Jacht 10 osobowy, 4 kajuty dwuosobowe podwójne spanie, mesa ze stołem rozkładanym do spania na 2 osoby

Jacht posiada 2 łazienki z prysznicami.

W poniższym linku znajdziesz  informacje dotyczące organizacji samego już wyjazdu tj. Ogólnych Warunków Umowy, pierwszego kontaktu z jachtem, co zabrać na rejs, gdzie i jak szukać lotów, sytuacja Covid w danym kraju, kwestia ubezpieczenia siebie na czas trwania rejsu. Zapraszamy

Terminy Rejsów na 2022

Termin Rejsu

Akwen

Koszt 

wolne miejsca

11-18.06.2022

Ateny - Zatoka Sarońska

2200 zł

2 miejsca

18-25.06.2022

Ateny - Zatoka Argolidzka

2200 zł

brak miejsc

Flotylla jachtów - 4x Cyklades 50.5

16-23.07.2022

Ateny - Cyklady - Ateny

2300 zł

brak miejsc

23-30.07.2022

Ateny - Cyklady - Ateny

2300 zł

brak miejsc

30.07-6.08.2022

Ateny - Zatoka Argolidzka - Ateny

2300 zł

brak miejsc

6-13.08.2022

Ateny - Zakyntos - Preveza

2200 zł

brak miejsc

13-20.08.2022

Preveza - Korfu - Preveza

2200 zł

brak miejsc

20-27.08.2022

Preveza - Zatoka Argolidzka - Ateny

2400 zł

brak miejsc

Terminy Szkoleń Manewrowych

więcej informacji o szkoleniach TUTAJ >>>

Termin Rejsu

Akwen

Koszt 

wolne miejsca

15-22.04.2023

Ateny

2500 zł

8

22-29.04.2023

Ateny

2500 zł

8

Grupa Morskie Szwędaki

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek