Słoneczne wakacje w Grecji

Trasy one way z Aten przez Cyklady na Kos. Prawdziwe wakacje.

Wyprawa na 3 jachty.

Rok 2021 jest rokiem pełnym niespodzianek i niepewności. W tym roku zoorganizowaliśmy zróżnicowane trasy po Cykladach z Aten lub do Aten. Przez wprowadzenie rejsów One Way umożliwiamy wszystkim dzięki temy zwiedzenie większej ilości wysp i gwarantujemy niedublowanie się odwiedzanych wysp. Proponowane trasy to:

Ateny na wyspę Kos -11 dni,

z wyspy Kos do Aten - 11 dni,

Ateny - Cyklady - Ateny 14 dni,

Ateny - Cyklady - Mykonos 7 dni rejs z dziećmi

Mykonos - Cyklady - Ateny 7 dni rejs z dziećmi

Poniżej zamieszczamy krótkie opisy regionów.

Słoneczne wyspy greckie i to co każdy lubi najbardziej: klimatyczne porty, piękne zatoki, pyszna grecka kuchnia, ciepła woda oraz tereny nieskażone cywilizacją - tylko z nami! Wszyscy, którzy odwiedzili z nami tą część Europy byli bardzo zadowoleni!
Witamy wszystkich miłośników gorącej Grecji, zarówno tych juz świadomych piękna tego kraju i otaczającego go akwenu, jak i tych, którzy swoje zauroczenie odkryją już w pierwszym dniu rejsu.
Podróżowanie jachtem między greckimi wyspami uchodzi za jedną z ekskluzywnych, a zarazem finansowo korzystnych form wypoczynku w trakcie wakacji czy urlopu. Gorące powietrze oraz przyjemna ciepła woda umilą nam czas podczas naszej podróży. Podczas rejsu znajdziemy okazję zarówno do odpoczynku jak i codziennej porcji wysiłku fizycznego podczas pracy przy żaglach.
W trakcie postojów w portach czeka nas zwiedzanie tamtejszych okolic i oczywiście, czego nie sposób pominąć, kosztowanie różnorodnych świeżych owoców morza oraz tamtejszych lokalnych bardzo dobrych win.
Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, uzależnionych od charakteru i czasu trwania rejsu. Ostateczną formułę ustalamy wspólnie już na jachcie po zaokrętowaniu.

 

Opis proponowanych tras:

Zatoka Sarońska

Rejs rozpoczynamy w Atenach w Marinie Kalamaki. Głównym naszym celem są wyspy leżące w obrębie Zatoki Sarońskiej oraz te znajdujące się w pobliżu jak Egina, Agistri, Poros, Hydra oraz miasteczka regionu Epidavros, gdzie zachował się, dzięki małej popularności tego rejonu wśród turystów, prawdziwy nienaruszony grecki klimat.
Po wypłynięciu z Aten i zawitaniu na Egine następnym celem będzie miasteczko portowe Epidavros. Po zwiedzeniu tego malowniczego zakątka skierujemy się na wyspę Hydra, która jest jednym z niewielu miejsc w Europie, w którym do dzisiaj jedyną możliwością transportu jest wynajęcie osiołka, gdyż samochody (czy nawet rowery) są zakazane. Naszym następnym punktem może być przystań w miejscowości Vathi, jak i wyspa Poros, która wbrew obiegowej opinii nie jest wcale skomercjalizowanym letnim ośrodkiem wypoczynkowym. Wprost przeciwnie, mimo kilku sezonowych ośrodków, wyspa pozostaje cichym i spokojnym, pełnym uroku miejscem. Biorąc pod uwagę znaczną ilość cichych kotwicowisk w tych rejonach proponujemy również spędzenie nocy w jednej z pięknych zatok w kameralnym nastroju. Rejs ten przewidziany jest dla osób w różnym wieku. Absolutnie przyjazny klimat i atmosfera na jachcie pozwala nam się zawsze szybko zintegrować, by jak najwięcej miłych chwil móc spakować z sobą w drogę powrotną.

Wyprawa na Cyklady

Wyruszamy z Aten, które są jednocześnie naszym portem docelowym. Już spoglądając na mapę zobaczycie, że mamy wiele malowniczych wysp, które możemy wplanować w naszą trasę, w zależności od warunków wiatrowych i naszych wspólnych preferencji. Zakładamy na pewno jeden 24-godzinny przelot w różnych warunkach wiatrowych.
Aby jak najwięcej skorzystać z bogatej oferty naturalnej Cyklad zalecamy tutaj rejsy dwutygodniowe.

W rejsach one way z Aten na Rodos lub Kos trasy układamy przez najładniejsze wyspy oraz uwzględniamy warunki pogodowe.

Co podczas rejsu

Przez cały czas trwania rejsu zapewniamy nocleg na jachcie oraz szkolenia żeglarskie pod okiem doświadczonego skippera. Oferujemy pomoc w pierwszych krokach stawianych w świecie żeglarstwa, jednocześnie zapewniając, że Ci już doświadczeni również będą mogli się wykazać. Jako, że nie jest to nasz pierwszy raz w tych przepięknych regionach Grecji, chętnie posłużymy Wam radą w następujących kwestiach: zaprowiantowanie jachtu, wypożyczenie skutera lub quada w portach (ceny kształtują się od 15 euro za skuter do 25 za quada), organizacja prawdziwej greckiej kolacji w restauracji (od 10 euro za osobę), czy zwiedzanie ciekawych  zabytków w okolicach, w których będziemy się zatrzymywać.

Kulinarne doznania kuchni Greckiej

Kto nie odwiedził Grecji nie może nic powiedzieć o kuchni Greckiej. Prowadziwe rarytasy połączone jedną kuchnią. Królestwo ryb i owoców morza podawane z sałatką ze świeżych warzyw aż do perfekcyjnie przyrządzonej jagnięciny. Potęgą kuchni są ośmiornice. Przegotowane na kilka sposobów na grilu jak i podane w sosie winegrette. Nigdy jeszcze, nie spotkałem się aby ta potrawa była choć w małym stopniu gumowata. Całość kulinarnej uczty uzupełnia białe greckie wino. Musisz tego spróbować. Wszystkie te potrawy znajdziesz w książce Piotra Kasperaszka - słynnego już podróżnika po Grecji.

Flotylla jachtów

Jedną z form żeglowania, na którą bardzo serdecznie zapraszamy, to wspólne pokonywanie morskich mil w zorganizowanej flotylli jachtów. Możesz dołączyć do naszej załogi jachtu prowadzącego flotylle. Możesz również, jeśli posiadasz patent, poprowadzić swój jacht ze swoją załogą w naszej flotylli. Opcja ta jest szczególnie doceniana przez osoby, które posiadając uprawnienia jeszcze czują potrzebę pomocy doświadczonego skippera lub po prostu chcą dobrze się bawić w towarzystwie innych jachtów pełnych osób z tą samą pasją żeglarską. Chętnie pomożemy w czarterze jachtu, w organizacji trasy, będziemy wspierać Cię przy manewrach – będziesz pod naszym stałym nadzorem. Oferujemy wiele atrakcji, świetną atmosferę i super zabawę, przy równoczesnym nabywaniu cennych doświadczeń i podnoszeniu poziomu umiejętności. Program całej wspólnej imprezy ustalamy oczywiście jeszcze przed rejsem.

Szkolenie na patent JSM:

Na rejsie istnieje możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent Jachtowego Sternika Morskiego. W pakiecie otrzymujecie internetową platformę e-learning do nauki własnej oraz praktyczne nauczanie prowadzenia jachtu, bezpieczeństwa na jachcie, obsługi ożaglowania, obsługi silnika, budowy jachtu, manewrowania jachtem (zwroty).

Koszt szkolenia wstępnego to 700 zł

Drugą część szkolenia na patent (3 dni) przeprowadzamy w porcie w Gdyni na jednostce Bavaria 44. Zakres szkolenia to: intensywna manewrówka portowa w ciasnym porcie (codziennie - 8 godzin), warsztaty nawigacyjne (2 dni po 4 godziny), otrzymujesz książkę Jachtowy Sternik Morski.

Koszt szkolenia uzupełniającego to 700 zł

W czasie szkolenia w Gdyni każdy z kursantów ma zapewniony nocleg. Egzamin państwowy odbywa się po zakończeniu kursu w piątek.

Informacje na temat szkoleń na patent JSM TUTAJ >>>

Czym pływamy:

Na tym akwenie rejsy nasze odbywają się jachtem Cyclades 50.5 z 2009 roku, na którym mieści się 12 osób (5 kabin), mając do dyspozycji 3 łazienki.
Jacht posiada własne zasilanie 220 v. w agregacie oraz wydajną klimatyzację - co jest jego ogromnym atutem w sezonie letnim w Grecji.

W przypadku flotylli dochodzą jachty Bavaria 51, Sun Odyssey 36

Nasze jednostki prowadzone są przez kapitanów z dużym doświadczeniem żeglarskim (ponad 10 tys. godzin) oraz szkoleniowym.

Kwestie finansowe

Składka na kasę pokładową wynosi 80 euro na osobę za 7 dni lub 130 euro za osobę za 11 dni oraz 160 euro za 14 dni. Składka pokładowa nie podlega rozliczeniu i zwrotowi, a także nie podlega podwyżce w przypadku przekroczenia sumy wydatków przeznaczonych na eksploatacje przez armatora oraz nie jest uzależniona od ilości osób na rejsie.
Składka na wyżywienie, zbierana wśród załogi, nie powinna przekroczyć 50 euro na osobę na tydzień (zależna jest oczywiscie od bufetu jaki preferujecie).

Składka żywieniowa jest w całości przekazywana do dyspozycji załogi. Skipper nie ingeruje w jej wysokość.

Kaucja zwrotna:

Przed rozpoczęciem rejsu zbieramy od wszystkich członków załogi kaucje w wysokości 50 euro lub 250 zł. Zabezpiecza ona uszkodzenia i straty sprzętowe powstałe w czasie rejsu spowodowane nieumiejętnym oraz niedbałym jego używaniem. W przypadku braku jakichkolwiek strat kaucja jest w całości zwracana.

Porty startu i zakończenia rejsu:

W zależności od etapu proponujemy następujące porty.

Marina Alimos w Atenach Mapa >>>

Marina Mapiva na Kos Mapa >>>

Marina's Office  na Mykonos Mapa >>>
Transport na akwen:
Pomożemy Ci chętnie przy zakupie biletów i w organizacji wyjazdu.

NASZA FLOTA  - S/Y EKAVI

Bavaria 51 Cruiser 2016 rok

Jacht 12 osobowy, 4 kajuty dwu osobowe podwójne spanie, 1 kabina dwuosobowa pojedyńcze spanie, mesa ze stołem rozkładanym do spania 2 osoby.

2 łazienki z przysznicami, 1 łzienka bez prysznica, 1 oddzielna kabina prysznicowa.

W jachcie, w każdej kabinie, zamontowane są wentylatory.

Oceaniczny jacht przystosowany do rejsów po Oceanie Atlantyckim na Wyspy Kanaryjskie

NASZA FLOTA  - S/Y Penny

Jacht 12 osobowy, 4 kajuty dwu osobowe podwójne spanie, 1 kabina dwuosobowa pojedyńcze spanie, mesa ze stołem rozkładanym do spania 2 osoby, odzielna kabina skipperska 1 osobowa.

Jacht posiada 3 łazienki z prysznicami. Na wyposażeniu jachtu jest agregat 220V oraz klimatyzacja.

Cyklades 50.5 z 2009 roku - starsza, bardzo śmiała konstrukcja przygotowana do rejsów po Cykladach

Terminy Rejsów na 2022

Termin Rejsu

Akwen

Koszt 

wolne miejsca

25.06 - 2.07.2022

Ateny - Cyklady - Ateny

1850 zł

10 miejsc

02 -09.07.2022

Ateny - Cyklady - Ateny

1850 zł

10 miejsc

09 - 16.07.2022

Ateny - Cyklady - Ateny

1850 zł

10 miejsc

16 - 23.07.2022

Ateny - Cyklady - Ateny

1850 zł

40 miejsc

23 -30.07.2022

Ateny - Cyklady - Ateny

1850 zł

40 miejsc

30.07 - 6.08.2022

Ateny - Cyklady - Ateny

1850 zł

10 miejsc

Terminy Szkoleń Manewrowych

więcej informacji o szkoleniach TUTAJ >>>

Termin Rejsu

Akwen

Koszt 

wolne miejsca

24-30.04.2022

Ateny

2000 zł

7

30.04-7.05.2022

Ateny

2000 zł

7

7-14.05.2022

Ateny

2000 zł

7

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek