Terminy na rok 2021 podane na dole strony

Szalona trasa 2540Mm w czasie 31 dni

Rejsy dla wytrwałych

Kanał Koryncki, Morze Jońskie, Sycylia, Wyspy Liparyjskie, Sardynia, Majorka, Gibraltar, Madera,

Wyspy Kanaryjskie

Różnorodność jaką zapewnia Morze Śródziemne, które przecinamy po długości przez jego środek, gwarantuje nam urozmaicenie żeglarskie. Poczynając od fal i wiatrów, pływów w Cieślinie Mesyńskiej, dymiących Liparyjskich wulkanów, ostrych wiatrów na Sardynii, i kończąc pływami na Gibraltarze gwaranuje  prawdziwą żeglarską przygodę. Nauka jaką wyniesiecie, będzie stanowiła, główny trzon Waszych umiejętności podczas samodzielnego pływania.

`Wszystkich chętnych, którzy chcą przeżyć z nami tę przygodę na dużej wodzie, sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie, nabrać doświadczenia w prowadzeniu jachtu oraz podejmować decyzje w trudnych warunkach zapraszamy z nami. Trasa prowadzi z Aten przez Kanał Koryncki, Morze Jońskie, Sycylię, Sardynię Południową, Majorkę, Ibizę, Gibraltar, Maderę na archipelag Wysp Kanaryjskich. Rejs prowadzony również w trudnych warunkach pogodowych ze względu na jego charakter one way. Docelowym punktem jest wyspa Teneryfa. Całość trasy dzielimy na 4 etapy po 9-10 dni, długość całej trasy to 2540 Nm. Przewidywana długość 1 etapu to około 580 Nm, co stanowi około 130 godzin rejsowych na opinii dla PZŻ na stopnie żeglarskie. W trakcie rejsu prawdziwa żeglarska pogoda, ciepłe powietrze oraz morze. O tego roku wprowadzamy na rejsach możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent JSM.

Zapraszamy również na poszerzoną manewrówkę portową na jachcie Bavaria 44 w Gdyni na terenie portu jachtowego.  Oferta >>>

 

Zobacz naszą pozycję

Etap Pierwszy

10 dni

Ateny - Saracuzy - Mesyna - Wyspy Liparyjskie - Palermo

Wyruszamy z Aten - Marina Alimos. Pierwszą atrakcją tego etapu jest niesamowity widok Kanału Korynckiego oraz zatoka Koryncka. Tak mija nam pierwsze 120 Mm. Pierwszy poważny postój zaplanowany został na wyspie Zakyntos oraz wizyta w Zatoce Wraków. Każdy wie, że jest to najbardziej pożądany obiekt fotograficzy umieszczony na każdej widokówce. Przed nami najdłuższy odcinek naszego etapu 310 Mm. Morze Jońskie - czasem łagodne, czasem wzburzone. Bogowie greccy mamy nadzieję, że będą łaskawi. Następny kierunek to Wyspy Liparyjskie i Palermo.

Całość etapu to 630 Mm i około 150 h do opini PZŻ.

Etap Drugi

9 dni

Palermo (Sycylia) - Cagliari (Sardynia) - Minorka - Palma de Mallorca

Po jednym dniu przygotowań do drugiego etapu wyryszymy ku wybrzeżom Sardyni. Teraz rozpoczynamy serię etapów długodystansowych dla "oraczy" mórz. W tym etapie po drodze jest tylko wybrzeże Sardyni - miasto Caglian. Następny przystanek, jeśli pogoda pozwoli to Minorka oraz port Citadela. Kończąca cały etap to wyspa Majorka i jej porty. Po wypłycięciu pozostają w nocy gwiazdy i księżyc, a w dzień słońce. Polecamy niezapomniane wschody i zachody słońca. Poróbcie ładne fotki - na pewno zamieścimy je w naszych galeriach. Podczas etapu oczywiście polowanie na tuńczyki.

Całość etapu to 540 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

 

Etap Trzeci

9 dni

Majorka (Palma de Malorca) - Ibiza - Formentiera - Cartagena - Malaga - Gibraltar

Co tu dalej pisać - dalej oramy ;) Po drodze przepiękne porty Hiszpani: Ibiza, Kartagena, Almeria, Malaga i końcowy port w Gibraltarze. Cudowne miejsca. Kto nie był powinien tam zawitać choć na chwilę. Może wrócicie tu za jakiś czas inną porą. Towarzyszące delfiny będą umilać swoim widokiem naszą drogę. W Gibraltarze, oczywiście na wzniesieniu, przywitają nas kapryśne małpy. Od tego portu zaczynają się pływy. Powodzenia w dalszej drodze.

Całość etapu to 570 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Etap Czwarty

11 dni

Gibraltar - Madera lub Lanzarote - Teneryfa

Najdłuższy odcinek przed Nami. Teraz już prądy i wody pływowe - potrzebne do rejsu stażowego na patent Kapitan Jachtowy. Tutaj tabele, tabele i jeszcze raz tabele. Każdy się pyta po co - przecież jest ploter. No tak - a jak wysiądzie?, wtedy to nazywa się gong!!! nie jeden to przeżył i z pokorą siada do map papierowych. Oczywiście te nauki otrzymacie podczas rejsu. Pierwszy port, przy odpowiednich wiatrach planujemy na wyspie Graciosa - Caleta del Sebo powyżej Lanzarote. Jeden dzień odpoczynku i dalej w drogę. Przed nami znana Gran Canaria oraz port docelowy na Teneryfie - San Miguel. Jeśli wiatry pokierują nas inaczej to płyniemy przez Maderę, tam chwila zwiedzania i dalej na La Gomerę i tak jak poprzednia trasa na Teneryfę.

Całość etapu to 820 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Ważne informacje 

Wszystkie terminy prosimy potwierdzać telefonicznie. W przypadku sprzyjającej pogody lub niepogody czas trwania etapów może ulec zmianie, a w razie ich wydłużenia cena pozostaje bez zmiany. Pomimo zaplanowanej rezerwy na każdy z etapów, ze względu na charakter rejsu (rejs etapowy) i nieprzewidywalność pogody, nie jesteśmy w stanie precyzyjnie ustalić wszystkich portów zaokrętowania oraz wyokrętowania. Z tego też powodu zakup biletów proponujemy robić po konsultacji z nami. Mamy nadzieję że daty pozostaną niezmienne.

Szkolenie na patent JSM

Na rejsie istnieje możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent Jachtowego Sternika Morskiego. W pakiecie otrzymujecie internetową plaptformę e-learning do nauki własnej oraz praktyczne nauczanie prowadzenia jachtu, bezpieczeństwa na jachcie, obsługo ożaglowania, obsługi silnika, budowy jachtu, manewrowania jachtem (zwroty).

Koszt szkolenia wstępnego to 700 zł

Drugą część szkolenia na patent (3 dni) przeprowadzamy w porcie w Gdyni na jednostce Bavaria 44. Zakres szkolenia to: intensywna manewrówka portowa w ciasnym porcie (codziennie - 8 godzin), warsztaty nawigacyjne (2 dni po 4 godziny), otrzymujesz książkę Jachtowy Sternik Morski.

Koszt szkolenia uzupełniającego to 700 zł

W czasie szkolenia w Gdyni każdy z kursantów ma możliwość noclegu na jachcie. Egzamin państwowy odbywa się po zakończeniu kursu w piątek.

Informacje na temat szkoleń na patent JSM TUTAJ >>>

Wyżywienie i opłaty portowe:

Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na wspólne wydatki około 130 euro/osoba.

Składka pokładowa nie podlega zwrotowi ani wzwyżce bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób na rejsie.

W składkę wchodzą wszystkie koszta związane z eksploatacją jednostki (sprzątanie, pościel, koszty portów, paliwo do jachtu oraz gaz, koszty drobnych uszkodzeń oraz uszkodzenia wyposażenia jachtu)

Składka na jedzenie jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną i nie powinna przekraczać 10 euro/osobo-dzień 

Skipper nie bierze udziału w opłatach portowych oraz składkach na jedzenie na jachcie.
Czym płyniemy: 
Rejs odbywa się na nowym jachcie 12 osobowym - Bavaria Cruiser 51 z 2016 roku - wyposażonym w plotery Navtex, Radar, AIS, ster strumieniowy, system radiowy średniego zasięgu, w pełni wyposażony kambuz, pościel.

Koszty etapu: 
Koszt za jeden etap podany w tabeli z datami rejsu.

W przypadku wystąpienia - nawrotu nieprzewidzianych okoliczności, które spowodują całkowitą blokadę komunikacyjną lub zaostrzenia w krajach przez które przepływamy, a mających wpływ na przebieg rejsu zwracamy koszty zaliczek i pełnych wpłat. 

Komunikacja na akwen : 

Koszty przelotów kształtują się na poziomie od 300zł do 800zł w dwie strony. Pomagamy w znalezieniu tanich lotów.

Możliwe, że o czymś nie napisaliśmy. Dzwońcie! Z przyjemnością z Wami porozmawiamy i zaproponujemy konkretne rozwiązanie. Czekamy na Wasz kontakt.

 

Od grudnia rozpoczynamy rejsy turystyczno-stażowe po archipelagu Wysp Kanaryjskich,

które to prowadzić będziemy aż do marca.

Wszystkie informacje znajdziecie w zakładce poniżej.

Numer rejsu

Data etapu

Trasa etapu

Cena za etap

Ilość miejsc

Etap 1

06-16.11.2021

Ateny - Palermo

1700 zł

brak miejsc

Etap 2

16-25.11.2021

Palermo - Majorka

1500 zł

brak miejsc

Etap 3

25.11-04.12.2021

Majorka - Gibraltar

1500 zł

brak miejsc

Etap 4

04-15.12.2021 ( 11 dni)

Gibraltar - Teneryfa

1900 zł

brak miejsc

Terminy Rejsów

Pamiętajcie o drodze powrotnej.

Od marca wracamy do Aten. Serdecznie zapraszamy!

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek